«Напиваються й стріляють»: на Харківщині озброєні найманці Камінської віджимають землю і врожай у селян

Два тижні поспіль у селищі Картамиш на Харківщині група невідомих озброєних осіб на автівках блокує сільськогосподарську техніку та перешкоджає збору врожаю. Причиною протистоянь став не тільки врожай, а й уся ця земля, яку обробляє власник двох агропідприємств Андрій Обора: «Щедрі лани Слобожанщини» та «Фермер Агро».

У 2017-2018 роках «Фермер-Агро» та «Щедрі лани Слобожанщини» уклали договори оренди земельних паїв з їхніми власниками на території Картамиської сільради. Загальна площа – майже півтори гектари. Договори оформили згідно із законодавством і зареєстровали в Державному реєстрі.

«Буквально того року ми купили корпоративні права на території Первомайського району та буквально з квітня, травня місяців ми почали проводити посіви: гороху, ячменю, соняшнику. Так само провели посіви озимої пшениці в кінці серпня 2018 року», - розповідає директор ТОВ «Фермер-Агро» Андрій Обора.

Коли незважаючи на оформлені документи на землю фермер опинився сам на сам із молодиками зі зброєю, що унеможливило збір врожаю, він звернувся на гарячу лінію «СтопКору» зі скаргою.

За словами постраждалих пайовиків, врожай та землю намагаються відібрати на користь відомої прислужниці Харківських рейдерів – Камінської Анни, яка спеціалізується на обмані селян ще з 2012 року. А буцімто допомагають їй група рейдерів за активної участі начальника управління СБУ області, прокурора області та окремих керівників Мін'юсту. І це знову ж таки дивно, оскільки під час воєнного стану силовики насамперед мають об'єднати зусилля проти зовнішнього ворога – Росії, яка за даними розвідки стягнула до нашого кордону рекордну кількість військових і техніки. Але натомість маємо злочинні угрупування в українському селі у вигляді кількасот «тітушок», які періодично здійснюють силове блокування техніки та землі фермерів.

До речі, озбороєні люди, що блокували збір врожаю, були не місцеві. Тут вони жили цілий тиждень, поводилися нахабно, та за словами місцевих жителів, весь час були напідпитку.

Дивіться ексклюзивне розслідування «Стоп Корупції»:

Коментарі