Напередодні виборів громадські активісти створюють гарячу лінію і відкриту базу даних про кандидатів-порушників

В Україні розпочала роботу громадська ініціатива «Стоп політичній корупції», яка займеться моніторингом передвиборної і виборчої кампаній.

«Підкуп виборців, адмінресурс, гречка дуже яскраво характеризують виборчий процес по-українськи. Стара система з її методами, як сито, відсіває тих, хто за такими правилами не грає. Порушення - невід'ємна частина цієї системи», - повідомив координатор ГО «Стоп корупції» Роман Бочкала на прес-конференції в УНІАН.

Ініціатива налічує 50 регіональних підрозділів, об'єднує ряд громадських організацій та активістів. Всі вони пройшли курс юридичних та журналістських тренінгів, організованих за підтримки посольства США та антикорупційної ініціативи ЄС, а також отримали дозвіл ЦВК присутні на виборчих дільницях в якості спостерігачів.

На сьогоднішній момент громадські активісти працюють над створенням електронної відкритої бази даних кандидатів порушників. Виборці зможуть фіксувати порушення і надсилати відповідні фото- та відеоматеріали для подальшого оприлюднення. Крім того, разом з волонтерами планується запустити юридичну гарячу лінію. «Ми пропонуємо об'єднати зусилля громадського сектору та всіх активних громадян, хто готовий в цьому брати участь. Давайте хоча б раз проведемо в Україні чесні вибори і покладемо початок традицію дотримання фейр-плей», - зазначив Роман Бочкала.

Коментарі