Награбоване під час обшуку оплатять з держбюджету – Печерський суд зняв з розгляду справу прокурорів-грабіжників

Справу щодо пограбування ювелірного магазину Graff під час обшуку правоохоронцями, яка сьогодні, 25 січня, мала слухатись у Печерському суді столиці, знято з розгляду – повідомляє з суду журналіст Артем Лагутенко. Причини та подальшу долю справи секретар суду пояснити не зміг та переадресував журналістів до офіційної веб-сторінки закладу.

Зазначимо, Печерський суд столиці мав розглянути кримінальну справу стосовно 12 правоохоронців, яким пред’явлено звинувачення у скоєнні кримінального злочину – а саме у пограбуванні ювелірного магазину під час обшуку.

Нагадаємо, 20 серпня 2014 року на підставі сфабрикованої ухвали суду у приміщенні київського магазину Graff, де здійснювало господарську діяльність ТОВ "Часовий салон "Кристал", було проведено обшук і вилучено ювелірні вироби та годинники. У результаті цього "обшуку" з магазину, за заявою власника, зникли 572 одиниці товару на загальну суму майже 26 мільйонів гривень. Весь цей ганебний процес крадіжки прокурорами коштовностей, годинників та грошей був відзнятий камерами відеоспостереження магазину.

За фактом крадіжки, привласнення майна, перевищення повноважень і зловживання владою, службового підроблення відкрито 3 кримінальних провадження проти працівників Печерської прокуратури, які проводили так звані "слідчі дії" за сфальшованою справою, яка була закрита невдовзі після обшуку за відсутністю складу злочину. Підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.185 КК (крадіжка) та ч.3 ст.365 КК, отримали співробітники прокуратури Печерського району м. Києва Козлов П.Б., Савчук В.В. та співробітники Печерського райвідділу Забуга В.В., Жданов О.М., Арцюх Р.М., Коберник Р.В. та Цегельник В. І.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до реєстру за №42015100000000562 від 07.05.2015 року, був отриманий Печерським судом 21 жовтня 2015 року.

Проте правосуддя відтоді просунулося недалеко – остання ухвала про об’єднання усіх справ в одне провадження датована 7 вересня 2018 року. А засідання, яке мало відбутися сьогодні, 25 січня, було знято з розгляду. Тобто майже через п’ять років потому розгляд цієї найганебнішої для правоохоронної системи справи по суті так і не розпочався!

Але найцікавіше те, що майже через п’ять років усі фігуранти кримінальної справи продовжують обіймати свої посади у правоохоронних органах, а деякі навіть пішли на підвищення.

Ще цікавіше досліджувати майно, яке немов гриби після дощу, почало з’являтися у фігурантів після пограбування. Наприклад, Павло Козлов через тиждень після пограбування став власником позашляховика Mitsubishi й двох квартир у Києві. А його тодішній начальник - заступник прокурора Печерської прокуратури Олександр Харлов, за клопотанням якого прокурор Києва підписав постанову на обшук, отримав посаду начальника управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури міста Києва(!) та придбав цілий елітний автопарк. Згідно декларації, Олександр Харлов спочатку придбав собі Jaguar XF, який згодом змінив на Nissan Juke для себе та Toyota Camry для дружини.

Детальніше про елітне життя прокурора Харлова читайте у матеріалі : Грабували вони – сплачувати нам: 25 мільйонів, вкрадених прокурорами під час обшуку, будуть стягнуті з держбюджету

Однак за п'ять років арешт на це майно ніхто так і не наклав, а компенсувати збитки ювелірів Господарський суд зобов’язав нас із вами – згідно з рішенням цього суду, 25,4 мільйона гривень збитків буде сплачено з рахунків Державного казначейства. А тим часом прокурори-злодії будуть змінювати одне розкішне авто на інше.

Оновлено. За повідомленням Цензор.НЕТ, прокуратура міста Києва все ж таки подала апеляційну скаргу на резонансне рішення Господарського суду Києва, проте чи буде вона задоволена наразі передбачити неможливо.

Коментарі