НАБУ взялось за корупцію в “Укроборонпромі”

Стало відомо, що "Укроборонпром" дозволив собі маніпуляції на десятки мільйонів доларів. У компанії цього визнавати не захотіли та назвали звинувачення "пропагандою в рамках війни в Україні".

Про це заявив журналіст Аскольд Крушельницький у статті Foreign Policy.

У звіті НАБУ за поточний рік зазначено, що державний концерн "Укроборонпром" здійснював маніпуляції на $39 млн. Виявилось, що до цього причетні двоє високопосадовців компанії з підрозділу, який займається експортом зброї, а також громадянин Індії, який живе у Києві.

"Громадянин Індії переказав близько $6 млн на банківський рахунок компанії Paramount General Trading з ОАЕ. Остання мала надати запчастини для "Антонова" AN-32 міноборони Іраку", – зазначив журналіст.

Як з'ясувало слідство, ця компанія нічого не постачала, замість цього "Укроборонпром" надавав свої запчастини з існуючих запасів. Однак банківські рахунки українські високопосадовці використовували для проведення корупційних дій.

"Звіт НАБУ свідчить, що певні гроші з рахунку Paramount General Trading переводились до інших компаній та на ряд банківських рахунків. $140 тисяч виплати було переведено на рахунок у банк Wells Fargo, який належав компанії Aragon International Petroleum, кінцевим власником якого виступила донька одного з керівників "Укрспецекспорту", " також відзначено у документах НАБУ.

Крім того, донька мала ще один рахунок у нідерландському банку ABN AMRO, куди й перерахували $140 тисяч. У НАБУ не виключають, що кошти переводились іншій дочці представника "Укрспецекспорту", яка має американське громадянство.

Тим часом речниця "Укроборонпрому" заявила, що більшість звинувачень у корупції це ніщо інше як частина пропаганди в рамках гібридної війни Росії проти України.

"Поліція та прокуратура розслідували контракт на постачання запчастин до Іраку, але компанії та посадовці не виявили порушень", – зазначили в "Укроборонпромі".

Коментарі