НАБУ розслідує 148 кримінальних проваджень, 15 передали до суду

Національне антикорупційне бюро України сьогодні розслідує 148 кримінальних проваджень.

Про це на засіданні Нацради з питань антикорупційної політики під головуванням президента Петра Порошенка заявив голова НАБУ Артем Ситник, повідомляє прес-служба глави держави.

"На сьогоднішній день у провадженні детективів НАБУ перебуває 148 проваджень, 15 проваджень скеровано до суду, з них 8 стосується представників судової гілки влади. Ще 35 особам оголошено про підозру", - повідомив Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що доступ до державних реєстрів є важливим інструментом у боротьбі з корупцією, в тому числі при переатестації суддів.

"До нас було направлено запит на 381 суддю. По 235 суддям були сформовані матеріали, які свідчили про можливі певні ризики, і 46 з цих суддів відмовились від подальшої атестації та пішли у відставку", - повідомив Ситник, додавши, що статки деяких суддів шокували: у їх власності до 20 об'єктів нерухомості, по декілька дорогих машин.

Також Ситник повідомив, що на даний момент у штаті Бюро працює майже 500 осіб, ще 200 – вакансії, в основному на посади детективів. Влітку заплановано проведення ще одного конкурсу.

Коментарі