Набрав чинності закон про амністію в Україні, підписаний президентом

Документ "Про амністію в 2016 році" був опублікований в "Голосі України". Верховна Рада проголосувала за нього ще в липні минулого року.

Новий закон передбачає амністію громадян, засуджених за вчинення умисних нетяжких і не особливо тяжких злочинів, а також необережних злочинів, які не є тяжкими, повідомляє "Діалог.UA".

Це торкнеться наступних осіб: які на момент порушення були неповнолітніми; вагітних на даний момент жінок; батьків неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів (якщо цих засуджених не позбавили батьківських прав); визнаних інвалідами; засуджених, які на даний момент досягли пенсійного віку; ветеранів війни; учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС; дітей батьків старше 70 років або батьків-інвалідів, якщо у тих немає інших працездатних дітей.

Документ поширюється, в тому числі, на учасників антитерористичної операції. Амністія допускається щодо "учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що безпосередньо брали участь в АТО".

Йдеться лише про тих учасників АТО, хто не вчинив тяжких злочинів. Засудженим за не дуже тяжкі злочини, якщо вони не підпадають під дію описаних вище норм, скоротять наполовину невідбуту частину покарання.

"Рішення про застосування або незастосування амністії приймається судом щодо кожного індивідуально, після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання", – йдеться в тексті закону.

Нагадаємо, Петро Порошенко підписав закон про амністію 2 вересня по прохання церковних діячів і ветеранів АТО.

Інші новини

Коментарі