На Житомирщині поліцейські змушують людей писати фейкові заяви

У вівторок, 9 жовтня, у селі Івашківка, що на Житомирщині, до приватного будинку мешканця завітали представники поліції з вимогою написати безпідставну заяву на одного з активістів "Стоп Корупції".

Про це нам повідомив сам активіст Богдан Лавренчук.

У цей день йому зателефонував давній знайомий та розповів, що до нього додому приїхали представники правоохоронних органів. Вони хотіли, щоб чоловік написав заяву до поліції про те, що в нього нібито вкрали документи на будинок і він підозрює в скоєнні злочину Лавренчука.

Мешканець Івашківки відмовився вчиняти неправомірні дії, тож коли правоохоронці пішли, зателефонував до стопкорівця й розповів про те, що сталося.

Активіст підозрює, що на цьому вони не зупиняться й продовжать шукати людей, щоб порушити бодай якусь справу щодо нього.

На думку чоловіка, причина такої поведінки – його заява на начальника поліції області, у якій йдеться про злочинне угрупування, до якого входять правоохоронці Житомирщини.

Нагадаємо, раніше журналісти "Стоп Корупції" висвітлювали ситуацію з Богданом Лавренчуком, який здійснював підприємницьку діяльність 2 роки тому. Тоді до нього прийшли представники поліції й почали вимагати гроші за дозвіл на ведення бізнесу. У разі відмови погрожували кримінальною відповідальністю.

Коли чоловік сказав, що не платитиме й не порушуватиме закон, поліцейські написали заяву про злочин, яка потягнула за собою досудове кримінальне провадження й згодом справа була передана прокуратурою до суду. Наразі проти підприємця відкрито 3 досудові кримінальні провадження. Цікаво, що термін давності щодо притягнення до кримінальної відповідальності вже сплив, однак судові розгляди у справах все ще тривають.

Очевидно, що тепер правоохоронці від простих погроз перейшли до справи й докладають всіх зусиль, щоб виставити в негативному світлі борця з несправедливістю та корупцією в Житомирській області.

Подробиці справи читайте в матеріалі: “Свята трійця” – як поліція, прокурори та судді віджимають бізнес на Житомирщині”.

Коментарі