На засіданні РНБО Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану – відео виступу

26 грудня на засіданні РНБО Президент України Петро Порошенко заявив про закінчення терміну дії воєнного стану в Україні. Про це інформує "112 Україна".

"Нині о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно базується на аналізі всіх складових поточної ситуації безпеки в державі", – заявив Порошенко.

Нгадаємо, у зв'язку з Азовською кризою президент України Петро Порошенко 26 листопада підписав указ "Про введення воєнного стану в Україні", яким запроваджується воєнний стан на 30 діб - до 26 грудня нинішнього року. Цього ж дня Верховна Рада затвердила закон, який вводить у дію указ президента.

Згідно з нормативними актами, воєнний стан було запроваджено в десяти областях (Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, Донецькій і Запорізькій) і внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

Зазначалося, що в разі потреби можливі деякі обмеження прав і свобод громадян, однак глава держави пообіцяв, що до таких заходів вдаватимуться, тільки якщо ситуація загостриться. Згодом Порошенко заявив, що правовий режим воєнного стану не буде подовжено, якщо не відбудеться широкомасштабного вторгнення Збройних сил РФ на територію України.

Читайте також: "Капітан одного з кораблів, захоплених у Керченській протоці, розповів про умови в російському СІЗО".

Коментарі