На Закарпатті ОБСЄ перевірить, чи не нападають на угорців

Представники ОБСЄ уже на Закарпатті. Так, місія розпочала постійну присутність в Ужгороді. Причина цьому – аби "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам". 

Новину передає "Преса України" з посиланням на повідомлення очільника МЗС  Угорщини Петера Сійярти.

Зі слів Сійярти, він консультувався з представниками ОБСЄ і просив, аби вони були присутні не лише на Донбасі, але й у західній частині Закарпаття. Свою ініціативу іноземний дипломат пояснив тим, що "угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам»".

Наразі відомо, що місія уже функціонує в Ужгород. До слова, генсекретар ОБСЄ та Верховний комісар з прав людини позитивно відреагували на прохання надіслати моніторингову місію ОБСЄ на Закарпаття. Проте, щоб місія працювала, необхідний консенсус в ОБСЄ, а Україна виступила проти цього.

Зазначимо, спостерігачів на Закарпаття вирішили запросити у зв'язку із нападами на угорські меншини. Петер Сійярто сказав: "Занепокоєння з приводу серії нападів на угорську меншину зростає. Ми очікуємо, що українська влада гарантуватиме безпеку угорців на Закарпатті, і ми вітаємо розширену присутність спостерігачів ОБСЄ на Закарпатті".

Нагадаємо, проти розгортання місії ОБСЄ на Закарпатті виступив очільник МЗС України Павло Клімкін. З його слів, звинувачення у сторону українців та влади щодо нападів на меншини – це російські провокації, які реалізує Угорщина.

Коментарі