На Закарпатті на хабарі попався помічник нардепа

Під час розслідування факту привласнення посадовцями відділу освіти однієї з РДА на Закарпатті та приватним підприємцем бюджетних коштів на загальну суму близько 2 млн грн у 2015 році правоохоронці викрили на хабарі у 150 тис. грн помічника народного депутата України. Про це на своїй сторінці у Facebook написала прес-секретар Генерального прокурора України Лариса Сарган, передає УНН.

"На Закарпатті у ході розслідування кримінального провадження щодо привласнення 2 млн грн бюджетних коштів службовими особами відділу освіти однієї з РДА у 2015 році, викрито помічника народного депутата України при вимаганні та одержанні 150 тис. грн неправомірної вигоди," – написала Л.Сарган.

Вона зазначила, що слідчими слідчого відділу слідчого управління прокуратури Закарпатської області спільно зі співробітниками управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України розслідується факт привласнення службовими особами відділу освіти однієї РДА та приватним підприємцем бюджетних коштів на загальну суму близько 2 млн грн, шляхом завищення цін при постачанні вугілля в заклади освіти одного з районів краю (ч.2 ст.364 КК України).

"Також, у ході досудового розслідування задокументовано злочинну діяльність одного з помічників народного депутата України, який працює на громадських засадах, – вимагання та одержання неправомірної вигоди у сумі 150 тис. грн на власний картковий рахунок від приватного підприємця. Вказані кошти були надані за вплив, тиск та звільнення працівників УЗЕ і слідчого у вказаному провадженні, шляхом надсилання депутатських звернень одного з народних депутатів України до Нацполіції, ГПУ та Кабінету Міністрів України про, нібито неправомірні, дії правоохоронців при проведенні слідчих дій у кримінальному провадженні щодо привласнення бюджетних коштів.

Прокуратурою Закарпатської області було розпочато кримінальне провадження за вказаним фактом надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище та пособництва у прийнятті такої неправомірної вигоди (ч.2 ст.27 - ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 КК України)," – пояснила Л.Сарган.

За її словами, помічнику нардепа та приватному підприємцю оголошено про підозру у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень і до Ужгородського міськрайсуду скеровано клопотання щодо обрання їм міри запобіжного заходу.

Л.Сарган також повідомила, що під час обшуків у помічника нардепа та підприємця вилучено посвідчення помічника народного депутата України, паспорти громадян Угорщини та України, службові посвідчення полковника міліції, працівника КМУ, ВРУ, працівника міжнародної поліції та різних контролюючих органів виписані на прізвище помічника народного депутата.

"Також, вилучено грошові кошти та офіційні документи що підтверджують його злочинну діяльність. Крім цього, з сейфа помічника нардепа вилучено біля 70 тисяч доларів США," – написала вона.

За її даними, наразі проводяться слідчі дії по документуванню інших учасників злочинної схеми та перевіряється причетність до отримання неправомірних вигод народним депутатом України.

Інші новини

Коментарі