На Закарпатті мера міста підозрюють у розтраті коштів під час реставрації пам’ятки архітектури

Понад 6 мільйонів гривень, які виділялися в межах програми транскордонного співробітництва, було привласнено посадовими особами державної та комерційною структурами. Відносно двох фігурантів справи вже скеровані до суду. 

Про це йдеться на офіційному сайті Національної поліції.

У межах транскордонного співробітництва Європейським союзом виділялися кошти на покращення туристичної привабливості історичних пам'яток міст. За цією програмою одна з місцевих комерційних структур виступила підрядником на проведення будівельних робіт з реставрації пам'ятки архітектури національного значення "Комора та винний льох XVII століття" (відомі як "Совине гніздо"). Частину коштів на реставрацію було виділено з місцевого бюджету, частина – кошти грантового проекту, які були надалі привласнені цим товариством.

Оперативники Управління захисту економіки в Закарпатській області Нацполіції та слідчі ГУНП у Закарпатській області за процесуального керівництва прокуратури Закарпатської області не тільки встановили схему їхнього привласнення та шляхи легалізації, але довели причетність міського голови та засновника комерційної структури до вчинення даного злочину.

Правоохоронці встановили, що засновник – заступник директора товариства заздалегідь зазначив у договірній ціні, ще до проведення конкурсних торгів, завищену вартість і обсяги матеріалів та робіт. Крім того, до актів виконаних робіт також були внесені неправдиві відомості щодо їх виконання, за які надалі товариство отримало на свої рахунки кошти з місцевого бюджету.

Водночас, міський голова, усвідомлюючи, що  виконати реставраційні роботи у термін, зазначений у договорі, неможливо, підписав вказані акти та відповідні платіжні доручення, на підставі яких було проведено розрахунки з підрядником.

Внаслідок злочинних махінацій місцевому бюджету завдано збитків на суму понад 6,5 мільйона гривень.

На даний час міському голові повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України

Раніше засновнику товариства та ще одному його працівникові – інженеру було повідомлено про підозру. У січні 2018 року обвинувальні акти відносно цих осіб було скеровано до суду.

Варто зазначити, що у межах досудового розслідування було забезпечено відшкодування завданих збитків у вигляді проведення та завершення реставраційних робіт пам'ятки архітектури "Совине гніздо".

Коментарі