На Волині засудили трьох правоохоронців-хабарників

Прокуратура Волинської області підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні про одержання хабаря в значному розмірі двома старшими оперуповноваженими з особливо важливих справ відділу оперативних розробок Управління внутрішньої безпеки та завідувачем сектору протидії незаконного обігу підакцизних товарів Головного управління Міндоходів у Волинській області.

Правоохоронці зловживали своїми повноваженнями і збирали "данину" як з легальних підприємців, так і з тих, хто займався незаконним промислом, інформує прес-служба прокуратури області.

Так, двоє старших оперуповноважених протягом червня - серпня 2014 року одержали неправомірну вигоду від одного з підприємців на суму півтори тисячі доларів за неперешкоджання у здійсненні ним незаконної підприємницької діяльності з реалізації тютюнових виробів.

Від громадянки, яка займалась нелегальною оптовою торгівлею тютюновими виробами на території України та Польщі, у серпні 2014 року вони одержали дві тисячі доларів. В обмін на це закрили очі на її незаконну діяльність.

Від іншої громадянки, яка незаконно торгувала контрафактними цигарками у Ковелі, спритники упродовж червня-серпня 2014 року одержали тисячу п'ятдесят доларів.

Уже у змові з завідувачем сектору старші оперуповноважені у червні 2014 року одержали неправомірну вигоду у п'ять тисяч доларів від міжнародного перевізника.

Затримали одного зі спритників на гарячому.

Попри те, що правоохоронці не визнавали своєї вини у скоєному, у ході досудового розслідування було здобуто незаперечні докази їхньої винуватості.

Визнавши усіх трьох податківців винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України, Володимир-Волинський міський суд Волинської області призначив їм покарання: завідувачу сектору – у виді 5 років позбавлення волі з позбавлення права 2 роки обіймати посади в правоохоронних органах з конфіскацією всього належного йому майна, старшим оперуповноваженим – у виді 6 років з позбавленням права 3 роки обіймати посади в правоохоронних органах та з конфіскацією майна.

Окрім того, правоохоронців позбавили спеціальних звань.

Коментарі