На Волині з шахти вже кілька днів не виходять гірники, бунтуючи проти заборгованих зарплат

З неділі, 26 листопада, і досі на Волині гірники шахти "Бужанська" держпідприємства "Волиньвугілля" перебувають під землею та відмовляються виходити з шахти. Таким чином працівники бунтують проти невиплати їх зарплат.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, передає сайт "24".

Зазначимо, що 26 листопада 21 робітник шахти "Бужанська" відмовився виходити на поверхню, а у понеділок, 27 листопада, до них приєдналося гірники 1-ї зміни – і під землею вже перебували 74 шахтарі.

За інформацією голови первинної організації НПГУ відокремленого підрозділу "Шахта "Бужанська" Вадима Царука, загальна зарплатна заборгованість перед шахтарями складає 16 мільйонів 108 тисяч гривень. У свою чергу Волинець зазначив, що "не краща ситуація і на шахтах №1 "Нововолинська" та №9 "Нововолинська", проте на вимоги шахтарів "ніхто не реагує".

У вівторок ввечері, 28 листопада, Волинець написав у мережі, що генеральний директор "Волиньвугілля" перебуває у відпустці, "а голова обласної держадміністрації сидить у Луцьку, і збирає інформацію про ситуацію на "Бужанській" від журналістів".

Біля шахтарів перебувають медсестра та співробітники гірничорятувального загону, люди перебувають за півтора кілометра від шахтного стовбура під лавою, там холодно. Повітря, яке подається у шахту, майже такої ж температури, як і зовні, – написав Волинець у середу, 29 листопада.

"Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик перебуває у відпустці, а його перший заступник Галина Карп вважає, що краще б шахтарі й далі працювали й заробляли собі на сьогодні, аніж протестували", – додав він.

За інформацією Волинця, гірникам шахти "Бужанська" у повному обсязі не виплачено зарплату ще за серпень, за вересень виплачено усього лише 10%, і жодної копійки не виплачено за жовтень. А працівникам інфраструктурних підрозділів заборгували зарплати ще за липень.

До слова, у кінці жовтня через зарплатні борги під землею заблокувалися гірники шахти "Родинська", що на Донеччині.

Коментарі