На Вінниччині у дефіциті ліків для онкохворих вбачають корупційну схему

Дивним чином дорогі препарати пройшли сертифікацію в Україні, а дешевші аналоги - ні.

У Вінницькій області ліки для онкохворих дітей у дефіциті. Про це заявила начальник Департаменту охорони здоров'я Людмила Грабович, повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

За словами начальника Департаменту, закупити їх неможливо, оскільки багато препаратів не пройшли сертифікацію в Україні.

Очільник ОДА Валерій Коровій, в свою чергу, натякнув на можливу корупційну схему, оскільки сертифікацію пройшли лише дороговартісні препарати.

"Міністерство охорони здоров'я чомусь сертифікувало певну частину ліків, які продаються через певну аптечну мережу і дорожчі в три-чотири рази. Є ампули вартістю 40-50 тис. грн, а є - по 15-16 тис. грн. Так ось дорожчим чомусь надали сертифікацію, а дешевшим - ні. І продають їх через "свої" мережі аптек", - сказав Коровій.

Як повідомив головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко, наразі проблему ліків для онкохворих дітей частково вирішено - з обласного бюджету на закупівлю виділили 9 млн. грн.

"Минулого року Міністерство закупівлі не проводило і препарати нам не надійшли. На виділені з обласного бюджету кошти ми провели торги і зараз відбувається оцінка пропозицій. Та все одно закупити вдалось лише третину препаратів, бо саме стільки їх є взагалі на ринку України. Наскільки мені відомо, купити препарати в аптечній мережі за готівку можна, а от по договору - ні", - пояснив Паненко.

Нагадаємо, восени минулого року завідуючого онкогематологічним відділеням дитячої обласної лікарні звинуватили в зараженні онкохворих дітей гепатитом С. Після цього в Депаратменті охорони здоров'я створили робочу групу, яка заяйнялась дослідженням цієї проблеми. З'ясувалось, що дітям переливали заражену кров, бо на станції переливання крові не було сучасного обладнання для обстеження крові.

Коментарі