На Вінниччині справу про вбивство з метою самооборони, за якою слідкує “СтопКор”, з апеляції повернули до суду першої інстанції

Апеляційний суд Вінницької області скасував рішення суду першої інстанції у зв'язку із тим, що там не достатньо вивчили усі матеріали справи та не взяли до уваги важливі деталі досудового розслідування у справі про вбивство з метою самооборони.

Справу поновили та відправили на детальний розгляд та перегляд до першої інстанції. Про це із зали суду повідомили активісти "Стоп корупції", які слідкували за процесом.

Нагадаємо, попереднє засідання у цій справі відбулось у жовтні.

Тоді активісти "Стоп корупції" також слідкували за судовим процесом в Апеляційному суді Вінницької області у справі про вбивство з метою самооборони. Обвинувачену Анатолію Гришку інкримінують ст. 121 ч. 2 Кримінального кодексу України. Прокуратура взяла паузу у слуханні для вивчення додаткових матеріалів у справі. Подробиці розповіли правозахисники проекту.

"До нас звернувся Анатолій Гришко з проханням прослідкувати за незаангажованістю та справедливістю суду у ході розгляду та винесення вердикту у його справі. Чоловік фактично захищався від співмешканця своєї сусідки. Той з'ясовував із жінкою стосунки та наніс їй тілесні ушкодження. Закоханий вибив скло у вікні її будинку, поранив жінку уламками. Бідолашна Людмила Стеценко прибігла до сусіда Анатолія Гришка по допомогу. У його вікнах саме горіло світло. Щойно нападник з'явився у будинку Анатолія, як почав виламувати двері, кидатись на чоловіка чи то з ножем, чи з іншим гострим предметом. Знаряддя має встановити слідство.

Чоловік змушений був заступитись за жінку та захищати свою безпеку й життя, і завдав ударів палицею, першим, що трапилась йому на очі. Нападника доправили до лікарні, де наступного дня він помер. При цьому незрозуміла причина смерті. У висновку лікарів – до летальних наслідків нібито призвели поранення. Однак, за твердженнями потерпілої, нападник був напідпитку, при цьому медики алкоголю в крові не виявили. На нашу думку, це був самозахист. Але  крапку у цій історії мають поставити лише компетентні органи.

Анатолій Гришко уже п'ять місяців перебував під домашній арештом, нині він на свободі та відстоює свої права у суді. Ми будемо слідкувати за перебігом цієї справи, аби служителі Феміди з'ясували всі обставини цієї справи та винесли справедливе, а не комусь вигідне чи проплачене рішення", – розповіли правозахисники "Стоп корупції".

Коментарі