На вихідних у столиці очікують небувалого сплеску самогубств серед підлітків

В суботу, 18 лютого, на офіційній сторінці групи "Київ Оперативний" з'явилося повідомлення про ймовірність вчинення підлітками, які є членами так званих "груп смерті" в соціальних мережах, масових суїцидів. За словами Оксани Свердлик, "кити" масово отримують свої останні завдання – минулої ночі було вже попереджено дві спроби самогубства школярів і це тільки початок.

Новину повідомляє "Преса України".

Свердлик закликала своїх колег-педагогів звернути увагу на повідомлення поліції щодо загрози життю учнів столичних шкіл та донести до батьків інформацію про ймовірну небезпеку, аби запобігти трагедії. Найбільш вразлива аудиторія - діти 13-17 років у яких є проблеми в спілкуванні з батьками та однолітками і які часто "зависають" в інтернеті.

"Колеги! Увага форс-мажор! За надзвичайно тривожним повідомленням поліції сьогодні-завтра очікується небувалий сплеск суїцидів серед підлітків. Кити масово отримують останні завдання. Вночі попередили 2 спроби по 175 та 135 школах. Негайно обдзвоніть класних керівників, починаючи з 8 класу. Нехай попередять батьків, щоб слідкували посилено за дітьми, особливо вночі", – йдеться у повідомленні.

Передостаннім завданням "квесту", який обов'язково проходять всі учасники "груп смерті", є різання різних частин тіла та вен. Зокрема, порізи можуть бути на руках, ногах чи губах, а також в тих місцях, які постійно прикриті одягом.

"Крім нічних випадків суїциду в поліції ще троє дітей з цього приводу, поки що з'ясовуються адреси на школи. Не відмахуємося, це наша відповідальність", – наголошується у повідомленні Свердлик.

Слід відзначити, що останнім часом почастішали випадки накладення на себе рук неповнолітніми. Діти шкільного віку, які саме переживають складний підлітковий період, масово вступають в різні закриті групи в соцмережах, найчастіше – "ВКонтакті". Таких "груп смерті" є просто безліч: "Синій кит", "Море китів", "Тихий дім", "f57", "f58", "Розбуди мене о 4.20" та інші, частина з яких на сьогоднішній вже не функціонує. Адміністратори групи здебільшого дають учасникам близько 50 завдань останнім з яких завжди є самогубство. Маніпулювання вміло здійснюється на психологічному рівні. У разі невиконання фінальної частини "квесту", підліткам погрожують фізичною розправою не тільки з ними самими, а й з їх батьками та родичами.

Нагадаємо, напередодні журналістка Тетяна Даниленко розповіла, чому так звані "сині кити" останнім часом набули широкої популярності серед підлітків з України, Росії та Білорусі. Вона назвала основні відмінності між культурами вищевказаних та європейських країн, які в прямому сенсі підштовхують дітей до смертельних ігор.

Коментарі