На українсько-російському кордоні почали тестувати біометричний контроль

Україна почала готуватись до масштабного запуску системи біометричного контролю на кордоні з РФ. Наразі сканери ідентифікації запрацювали у тестовому режимі. Стало відомо, як діятиме система на адмінкордоні з Кримом.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 27 грудня, спікер Держприкордонслужби Олег Слободян заявив, що біометричний контроль на кордоні з Росією працюватиме, як в аеропортах, так і на залізниці. За його словами, наразі система працює у тестовому режимі. Вже з 1 січня вона запрацює у 157 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску. Як відомо, діятиме біометричний контроль для громадян з 71 країни.

"Запрацює біометричний контроль для іноземців – громадян 71 країни, звідки можуть виходити ті чи інші загрози для українців і національної безпеки нашої держави", – зазначив він на своїй сторінці у соцмережі.

Він також зауважив, що на українсько-російському кордоні запрацюють мобільні комплекси біометричного контролю, які можна переміщати. Зокрема, їх уведуть в експлуатацію на стратегічних магістралях. Йдеться про пункти пропуску Гоптівка, що у Харківській області, Бачівськ, Сумській області. За словами чиновника, це допоможе краще підготуватися до масштабного старту 1 січня.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року система біометричного контролю працюватиме повноцінно. Крім того, з початком нового року прилади для біометричного контролю з'являться також на лінії розмежування зони АТО і на адмінкордоні з півостровом Крим.

"Але вони там будуть виконувати швидше допоміжну функцію для перевірки біометричних даних тієї чи іншої особи в разі, якщо виникне сумнів, що це дійсно той громадянин, паспорт якого він пред'являє", – додав Слободян.

Коментарі