На Тернопільщині виявили схованку з документами ОУН

У понеділок, 13 лютого, під час обшуку підвального приміщення одного із закинутих будинків на Тернопільщині на предмет незаконного зберігання зброї, співробітники СБУ виявили схованку з документами. Як з'ясувалося, це документи з архіву Теребовлянського районного проводу Організації українських націоналістів (ОУН). 

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Під час обшуку підвалу правоохоронці знайшли металевий бідон, в якому на півтораметровій глибині були знайдені раритетні документи, загорнені у газети 1950 року випуску.

"За поверхневим оглядом знахідки можна припустити, що ця документація належить архіву Теребовлянського районного проводу ОУН, який діяв на території Тернопільської області у 40 роках минулого століття", – йдеться у повідомленні.

Як зауважили співробітники СБУ, вилучені матеріали буде передано у Львів, де їх зареєструють, вивчать та проведуть оцінку експерти з Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".

Раніше повідомлялося, що в Україні оприлюднили документи з архіву ФСБ, в яких міститься інформація про розстріли на Соловках українських письменників та культурних діячів.

Коментарі