На Сумщині викрили незаконну діяльність ДП “Агроліс”

Активісти та журналісти "Стоп корупції" зафіксували факти незаконної діяльності щодо вирубки та обробки цінних порід деревини на території державного лісгоспу "Агроліс" у Путивлі на Сумщині.

"Агропідприємство "Агроліс", за словами керівника Андрія Вороніна, займається лише заготівлею лісу, на ділі на об'єкті активісти зафіксували пилораму та обладнання для виготовлення дерев'яних піддонів і дошки. Ми викликали поліцію, слідчо-оперативна група зафіксувала усі факти порушень в роботі компанії. Окрім того, ми дізнались від місцевих жителів, що у Вороніна є приватна пилорама, куди він звозить деревину з агропідприємства. Ми навідалися туди та знайшли у роботі ділову деревину, яка перебуває під забороною на вирубку", – розповів правозахисник "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Команда проекту звернулась у місцеву прокуратуру, з вимогою аби там звернули увагу на протиправну діяльність Андрія Вороніна.
"Окрім того, ми завітали райдержадміністрацію та запропонували керівництву написати заяви на звільнення та піти з посади через те, що не помічають масштабного знищення деревини в області", – додав Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, журналістці проекту Наталі Мальцевій почали погрожувати невідомі особи після зйомок розслідування численних фактів незаконної вирубки деревини у Сумській області.

"Після повернення до Києва на мій особистий телефон почали дзвонили невідомі та погрожувати фізичною розправою. Обіцяли бензопилою перерізати ноги, якщо я ще раз з'явлюсь на місцях нелегальної рубки лісу. Дивно, адже за бажання "закрити рота журналістові" у них була така можливість на місці. Дивує і той факт, що у момент зйомок лісники, які звільнялись, коли не отримували гроші за так зване невиконання плану вирубки, відмовлялись говорити на камеру, ховали обличчя", – нагадала журналістка "СтопКору" Наталя Мальцева.

За даними розслідувачки, заправляє незаконною вирубкою лісу в регіоні людина, причетна до кримінальних справ.

"Кришує бізнес керівник комунального підприємства агролісгоспу Андрій Воронін", – уточнила Наталя Мальцева.
В області знімальна група проекту зафіксувала численні порушення мораторію на вирубку цінних порід дерев.

"Фактично за час головування в агролісгоспі Андрія Вороніна регіон, де і раніше було дубових гаїв, перетворився на пустку. Попри те, що керманич заперечує факт вирубки цінних порід деревини, ми зафіксували місця масового знищення дуба", – зауважує Наталя Мальцева.

Коментарі