На що жити дітям? Нові закони щодо аліментів

Відтепер розмір виплат збільшується вдвічі – якщо раніше аліменти за одну дитину складали 900 грн, то тепер вони прирівнюються до прожиткового мінімуму – 1800 грн.

Про це розказав Міністр юстиції України Павло Петренко під час засідання уряду у середу  повідомляє "Укрінформ".

Верховна Рада України ухвалила пакет законів щодо аліментів, який набирає чинності відсьогодні  29 серпня 2018 року. Окрім збільшення розміру виплат він передбачає нарахування відсотків на заборгованість перед дітьми, якщо вона становитиме рік або більше. Аліменти зростатимуть відповідно до терміну  якщо такий борг є понад один рік, то сума автоматично збільшується на 20%, понад 2 роки  на 30%, якщо йтиметься про 3 роки й більше, то борг перераховується на 50%.

Як повідомляв "24 канал" раніше, з 6-го лютого поточного року набрав чинності закон, який передбачає різні види покарань для боржників, які не виплачують аліменти більше 6-ти місяців. Серед них – обмеження права виїзду закордон, вилучення права керування транспортним засобом, обмеження прав у користуванні зброєю, суспільно корисні роботи.

Варто зазначити, що в рамках цього закону в Міністерстві юстиції продемонстрували публічний реєстр боржників аліментів, призначений для інформування щодо кожного неплатника аліментів, в адресу якого відкрито судове провадження по заборгованості понад 3 місяці.

Коментарі