На полігоні “Широкий Лан” 21-річний солдат згорів через те, що на нього вилили бензин, – військові розповіли подробиці

Пожежа сталася через безвідповідальну поведінку одного з солдатів.

Про це повідомляє "Діалог.UA", посилаючись на "Громадське радіо".

Загиблий 21-річний військовослужбовець 92-ї бригади на полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області спав в синтетичному спальному мішку, коли його колега в паніці облив його бензином, тому він і не зміг врятуватися.

Про це "Громадському радіо" повідомив військовий Валентин, який брав участь в гасінні пожежі.

"Хлопець, який помер, лежав у синтетичному спальному мішку, він не встиг вибігти, його бензином облили, і впала матерія на нього", – розповів військовий. За його словами, намет спалахнула дуже швидко – один з солдатів вирішив підлити в буржуйку бензин з пляшки.

"Гасили всі, хто міг, капітально. Вибігли, гасили все водою, вогнегасниками, всім ... 100%, просто він бензином вирішив підпалити буржуйку, більше варіантів таких немає. Він (намет) повністю згорів, його, як сірник, охопило вогнем миттєво", – говорить військовий.

На думку Ірини Абрамової, миколаївського волонтера, яка займається військовими, пожежа сталася через безвідповідальну поведінку одного з солдатів.

"Це чистої води нехлюйство, порушення техніки безпеки, і невідомо звідки взялася пляшка з бензином, що категорично взагалі заборонено. Окремо хочу сказати, що всі військовослужбовці (в даному наметі) були тверезими, тобто це чистої води нехлюйство молодого військовослужбовця, хоча всі буржуйки, встановлені в наметах, вони знаходяться на майданчиках, вони обладнані, стоять на щебені, є і пожежні щити", – говорить Ірина.

За її словами, проблем з дровами на полігоні немає, тому навіщо 21-річний військовий вирішив підлити до буржуйки бензин, незрозуміло.

"Як завжди, десь не вистачає паперу для підпалу. Буржуйка, судячи з усього, просто згасла, і для того щоб її швидко розтопити ... Навіщо він це робив, невідомо, тим більше є ще інші бійці, ми спілкувалися з ними. Вони йому кричали: що ти робиш, але вони вже не встигли, він до того моменту вже встиг хлюпнути, ну а далі ось так от ", – розповіла волонтер. Якби хлопець, який помер, не запанікував, як каже Ірина Абрамова, можливо, трагічного результату цієї ситуації можна було б уникнути.

"Він взяв пляшку з бензином, хлюпнув, вона загорілася, людина розгубилася, почала метатися разом з цією пляшкою з бензином і обливати ним весь намет. Він спалахнув, як факел, згорів за півхвилини. Хлопчик, який загинув, він просто шукав вихід, і коли впав намет, він залишився під ним. Пару чоловіків встигли вибігти, намагалися це все гасити, двох вони ще витягли з намету", – розповіла Ірина Абрамова.

В результаті пожежі постраждали семеро бійців: одного у важкому стані направили в госпіталь в Одесу, інших – в Миколаївський військовий госпіталь.

"Вони не важкі, вони в загальній палаті знаходяться, ніхто в реанімації не знаходиться, все нормально", – розповіли в Миколаївському військовому госпіталі.

Як виявилося, пожежу військові намагалися загасити самостійно, але їм цього зробити не вдалося: по-перше, через велику кількість розлитого пального, по-друге, через сильний вітер.

При цьому, як виявилося, рятувальників до ліквідації пожежі на полігоні не залучали, повідомила прес-секретар Миколаївського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Ілля Щур.

"До ліквідації цієї пожежі пожежно-рятувальна частина Головного управління ДСНС України в Миколаївській області не залучалася, а пожежа була ліквідована власними силами", – повідомила прес-секретар Миколаївського управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Ілля Щур.

На питання чому не дзвонили рятувальникам, командир 92-ї бригади Володимир Кокорєв не відповів і поклав трубку. У військовій прокуратурі зазначили, що нададуть коментар щодо пожежі протягом дня.

Нагадаємо, 13 березня на військовому полігоні "Широкий Лан" у Миколаївській області сталася пожежа. Один військовий загинув і ще семеро постраждали. За фактом загоряння і загибелі службовця вже призначили службове розслідування.

Коментарі