Українська контррозвідка спільно з прикордонною службою затримали друга "Мотороли" і "Гіві" російського полковника Валерія Гратова при спробі перетину кордону між Україною і невизнаним Придністров'ям. Журналіст Андрій Цаплієнко розповів, що це – дуже важлива персона серед бойовиків на Донбасі, яка допомагала відокремлювати Придністров'я і розпалювати війну на Сході України.

Новину повідомляє "Преса України".

"Сьогодні при перетині кордону з Придністров'ям, контррозвідники України затримала такого виродка і непотріб, як Валерій Гратав. Це дуже славний екземпляр. Одним словом: "жир". Рідко такі трапляються, зазвичай вони або вже мертві або поки ще живі, але перебувають на території Росії й ЛДНР. Інформації він дуже багато носить в собі", – повідомив волонтер Юрій Мисягін.

За його словами, Гратов – полковник російської армії, очолював службу безпеки Придністров'я, з 14 року воював проти українських військ на Донбасі. Можливо, "засвітився" і в Криму. Особистий друг покійних "Мотороли", "Гіві", "Мозгового" і поки ще живого Захарченка.

"Він думав, що все пройде гладко. Він уже робив це трюк кілька разів. В кишені паспорт на ім'я Валерія Войтенко. Непримітного пенсіонера, скромного ветерана праці. Паспорт український. Добротно зроблений майстром своєї справи. Потрібно було тільки тремтячою рукою просунути корочку з проклятим тризубом у віконце. Соромливо посміхатися і ніяково жартувати з "прикордонниками" в будці. Витримати кілька хвилин ідіотської вистави. Щоб на тому боці перетворитися на справжнього російського полковника. Вольового, жорсткого. Колишнього начальника особистої охорони президента невизнаної республіки Придністров'я. Чинного інструктора донбаських бойовиків. Близького друга "Гіві" і "Мотороли". Але у нього не вийшло", – розповів подробиці Цаплієнко.

За його словами, Гратов був одним з тих, кого послали в Україну розпалювати цю війну. Спочатку коктейлями Молотова. Потім чимось важчим і потужнішим. Влітку п'ятнадцятого Гратова знімали на блок-посту, перед яким було встановлено плакат: "Укропи, ласкаво просимо в пекло!"

"Але ж золоті слова, правдиві. За блок-постом дійсно починалося пекло, облаштовувати яке і надіслали сюди з Москви полковника "Санича". Командир так званої "військової частини 08805", а, простіше кажучи, одного з незаконних збройних формувань на Донбасі", – додав журналіст.

Нагадаємо, на контрольному пункті пропуску "Гоптівка" прикордонна служба затримала чоловіка, у якого виявилося два паспорти - український і російський. Сам він назвав себе громадянином РФ. Крім того, в його сумці виявилися фото з бойовиками "ДНР", а в ноутбуці – відео, на якому розстрілюють полонених солдатів ЗСУ.

Коментарі