На Київщині у кілька разів завищені норми сміття на людину – ЖЕКи і обслуговчі компанії наварюють на непотребі чималі бариші

Журналісти "СтопКору" взялися за брудну справу - заробітки у сміттєвому бізнесі. І на прикладі одного з міст з'ясували, на що витрачають бюджетні кошти і гроші платників податків, передбачені на вивезення та утилізацію сміття.

Наша колега Наталя Мальцева розпочала журналістське розслідування цієї проблеми. На початку підготовки сюжету довідалася, що є дані(ставка) - кількість сміття, залишеного кожним мешканцем того чи того населеного пункту.

І цю ставку визначає міська влада. Цікаво, що показник «скільки непотребу продукує людина» водночас є і коефіцієнтом розрахунку рівня життя населення. Однак наша колега з’ясувала, що зазвичай цей показник штучно роздутий: у нашій столиці ця норма втричі вища, ніж, наприклад, у німецькому Берліні.

Це робиться для того, щоб люди викладали більше коштів за вивезення сміття. Насправді сміттєвози їздять напівпорожні раз на тиждень, хоча, якби показники були б фактичними, вони мали б курсувати переповнені і тричі на тиждень. Цікаво, що і на самих полігонах автівки приймають за накладними, у яких зазначено лише об'єм, від якого і залежить оплата за зберігання сміття.

А сам вивіз обраховують контейнерами, які часто бувають майже порожніми.

"І це лише верхівка айсберга. Такими хитрощами наварюють бариші ЖЕКи або ослуговчі компанії. А можна взагалі весь заробіток покласти до кишені, якщо вивезти сміття, наприклад, у ліс. Тоді і полігону за зберігання платити не треба" - інтригує подробицями майбутнього сюжету авторка Наталя Мальцева.

 

Коментарі