На Київщині ділки під виглядом очищення річки чотири роки видобувають пісок

Журналісти "СтопКору" довідалися про незаконний бізнес на видобуток корисних копалин у селі Погреби Броварського району. Пісок із дна річки Десенка викопують з 2012 року. Свою нелегальну діяльність маскують під так званим благоустроєм території, а прикривають бізнес місцеві правоохоронці.

Про це свідчать дані юристів "Стоп корупції", які після виходу сюжету взялися за справу.

"Знімальна група на місце незаконного видобутку викликала поліцію, правоохоронці так і не з'явилися. Натомість до журналістів під'їхав позяшляховик, водій якого представився власником ділянки. Після цього чоловік підіслав до журналістів юриста фірми, котрий займався "підміною понять".

Зокрема, зазначив, що у ТОВ "Гідроекоресурс" підписана інвестиційна угода з Броварською радою на облаштування пляжу. Фактичний видобуток піску він назвав "очищенням річки" та облаштуванням пляжу. Натомість за свідченнями фахівців у сфері екології, пляж за 4 роки так і не зробили, а місце можливого відпочинку засмічене технікою, трубами. І на ділі тут проводять промисловий видобуток та продаж піску", - зазначають юристи "Стоп корупції".

Окрім того юристи з'ясували, куди вивозять товар. Вантажівками пісок доправляють до "відокремленого структурного підрозділу Жмеринська механізована дистанція навантажувально-розвантажувальних робіт Південно-Західної залізниці", а далі його вантажать на залізничні вагони.

Юристи проекту просять компетентні органи розібратись із нелегальною діяльністю підприємців.

Коментарі