На Кіровоградщині власників паїв через суд намагаються змусити до співпраці з агрокомпанією

"СтопКор" підтримує пайовиків на Кіровоградщині, яких через суд намагаються повернути до співпраці з агрокомпанією "Агроконтракт-Н" через 3 роки після їхньої відмови від такої співпраці.

"Власники паїв почуваються кріпаками, адже їх позбавляють законного права вільно обирати компанію для співпраці", – передають активісти "Стоп корупції", які разом з селянами провели акцію протесту під Апеляційним судом Кіровоградщини. Там сьогодні розглядаються 5 позовів до селян.

Апеляційний суд Кіровоградської області розглянув апеляцію агрокомпанії "Агроконтракт-Н" з вимогою поновлення договору оренди земельної ділянки з Дмитруком Володимиром Петровичем.

"Земельний пай Володимиру дістався у спадок від батька – Дмитрука Петра Іларіоновича, – розповідають стопкорівці з засідання суду, – Договір оренди земельної ділянки з "Агроконтракт-Н" Петром Дмитруком нібито був укладений у жовтні 2008 року, хоча сам власник паю помер у червні 2008 року".

Натомість "Агроконтракт" подав до суду, щоб поновити цей договір з мерцем.

"В принципі, неможливо поновити контракт з Дмитруком В. П., який не був укладений. Спадкоємець – Дмитрук В. П. отримав право власності на дану земельну ділянку тільки у листопаді 2010 року.

Також Дмитрук надсилав повідомлення у квітні та червні 2014 року до "Агроконтракт-Н" з метою не продовжувати дію договору оренди земельної ділянки після закінчення терміну дії контракту у 2014 році, після збору врожаю 2014 року", – коментують справу юристи.

Представник Дмитрука заявляє, що однією з причин не продовження договору оренди є неналежне виконання умов договору компанією "Агроконтракт-Н", а саме – несвоєчасна виплата орендної плати.

Суд апеляційну скаргу задовольнив частково, скасував рішення першої інстанції. Договір з минулим орендарем – компанією "Агролан" не скасував. Договір "Агролану" з Дмитруком В. П. не поновив.

Водночас за іншими позовами "Агроконтракту" до власників паїв Тетяни Псарьової, Романа Недашківського та Євгенії Марінчук колегія суддів вирішила задовольнити скарги та поновити договори оренди. І це – попри бажання власників паїв співпрацювати з іншою компанією. Відповідачам також доведеться сплатити майже 3000 грн судового збору.

За позовом до ще одного пайовика суд взагалі не знайшов номеру ділянки в кадастрі. Відклав справу, аби розібратись, на оренду якої саме ділянки претендує "Агроконтракт-Н".

"Селяни незадоволені рішеннями суду, вигукують "Де ж справедливість?", – передають правозахисники з зали засідань у Кіровограді. – Люди хотіли поставити запитання суддям та представникам "Агроконтракту", утім ті відмовились від коментарів".

Всі 5 позовів "Агроконтракту-Н" до пайовиків 21 листопада розглядали дві колегії суддів: Гайсюк, Мурашко й Карпенко, а також Чельник, Суровицька та Кіселик. Примітно, що саме ці судді за такими самими позовам раніше виносили рішення на користь пайовиків.

Нагадаємо, раніше ГО "Стоп корупції" подала скаргу до Вищої кваліфкомісії суддів та Вищої Ради Правосуддя через неоднакове застосування норм права в ідентичних справах одними й тими ж суддями Апеляційного суду Кіровоградщини. За інформацією "СтопКору", вже розпочато перевірки правомірності дій суддів.

Коментарі