Прізвища корупціонерів вносять до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Звітуючи про протидію корупції за півроку, прокурори Хмельницького згадали чи не кожну справу, повідомляє сайт відомства.

У вчиненні корупційних правопорушень викрили: заступника начальника одного з відділів поліції, поліцейського взводу супр оводу; головного спеціаліста відділу розпорядження землями сільгосп призначення ГУ Держгеокадастру в області; заступника начальника Управління Держпраці в області, головного державного ревізора-інспектора ДПІ у м.Хмельницький, начальника територіального підрозділу УДМС в області, адвоката та інших.

Дві третини усіх проваджень - щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди.

Розмір хабарів коливався від 1 тисячі до 64 тисяч гривень.

За шість місяців направлено до суду обвинувальні акти у 21 провадженні (з них 12 – слідчими органів прокуратури, 9 – слідчими органів поліції) стосовно 26 осіб. Виявлялися резонансні корупційні правопорушення, обвинувальні акти щодо яких направлено до суду.

Так, прокуратурою області за співпраці з УСБУ в області повідомлено про підозру головному спеціалісту відділу розпорядження землями сільгосп призначення ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області, який за пособництва іншої особи вимагав та одержав найбільшу суму 64 000 грн. за землю площею 8 гектарів. Є й проблеми серед працівників правоохоронних органів.

До суду скеровано 9 обвинувальних актів стосовно правоохоронців, в тому числі заступника начальника відділення поліції, оперуповноважених колишнього міськвідділу міліції, працівників поліцейського взводу супроводу, кримінально-виконавчої інспекції, цивільного захисту, органів міграційної та фіскальної служби. Уже доведено вину 9 осіб, до реальної міри покарання засуджено 2. Ще 31 кримінальне провадження розглядається у судах області.

За результатами роботи правоохоронними органами складено і направлено до суду 45 протоколів про адміністративні правопорушення, з них органами: прокуратури – 37, СБУ – 2, поліції – 6.

Найбільше правопорушень виявлено у бюджетній сфері, у галузях земельних правовідносин, охорони здоров'я та довкілля, освіти. За результатами їх судового розгляду до відповідальності притягнуто 36 корупціонерів: 20 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 1 працівник кримінально-виконавчої служби, 1 працівник державної лісової охорони, 14 посадовців юридичних осіб публічного права, на яких загалом накладено 92 тис. грн. адміністративних стягнень. Складено 1 протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, посадовою особою 3 категорії (посадова особа органів місцевого самоврядування), винну особу притягнуто до відповідальності.

За порушення обмежень щодо неповідомлення про конфлікт інтересів до відповідальності притягнуто 24 посадових особи, 1 особу притягнуто за порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунка, 8 осіб за порушення вимог щодо фінансового контролю та 3 особи за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Прокурори в органи влади та місцевого самоврядування внесли 74 подання з метою встановлення причин та умов, які сприяли допущенню порушень цього закону, за результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 32 посадових особи.

Прізвища всіх корупціонерів вносять до Єдиного державного реєстру.

Коментарі