На Хмельниччині викрили начальника районного відділу державної виконавчої служби, який вимагав 3,5 тис доларів США хабара за створення умов для придбання майна на прилюдних торгах. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Хмельницької області, передає УНН.

Встановлено, що районним відділом державної виконавчої служби реалізовувалось арештоване майно – 2 комбайни, які перебували на зберіганні у місцевого мешканця. Під час проведення прилюдних торгів зберігач майна мав намір їх викупити. Техніка була виставлена на торги, однак через високу вартість охочих їх придбати не знайшлось.

Перед проведенням повторних торгів начальник відділу державної виконавчої служби поставив вимогу особі, яка зберігала майно та хотіла його придбати, передати йому 3,5 тис. доларів США неправомірної вигоди за не зупинення проведення торгів, подання заявки на реалізацію, видачу акту проведення прилюдних торгів та винесення постанови про зняття арешту із вказаних транспортних засобів.

В іншому випадку посадовець погрожував зняти вказане майно з торгів та передати на зберігання іншій особі. Після одержання частини обумовленої суми хабара в розмірі 52 тис. грн зловмисника було викрито та затримано, а неправомірно одержані кошти вилучено. Загалом сума одержаної неправомірної вигоди склала 65 тис. грн.

За вказаним фактом здійснюється досудове розслідування за ч.3 ст.368 Кримінального  кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди).

Затриманому уже оголошено про підозру у вчиненні вказаного злочину та наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Коментарі