На Харківщині митник за систематичні хабарі відбувся штрафом

На Харківщині винесли вирок головному державному інспектору митного поста "Плетенівка", який погорів на хабарі.

Про це йдеться в рішенні Вовчанського районного суду Харківщини від 20 липня 2016 року.

За матеріалами справи, 6 квітня уродженець Полтавщини, який займав посаду головного державного інспектора митного поста "Плетенівка", отримав хабар від водія "Хонда Сівік", який ввозив через кордон України з Росією шапки. Під час розмови інспектор повідомив чоловіку, що переміщення через кордон товару, сумарна вартість якого перевищує 500 євро, підлягає письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом у розмірі 10%.

Разом із цим, митник повідомив чоловіку, що може "вирішити питання" без складання адміністративного протоколу, якщо той сплатить йому 50 грн за кожну одиницю товару. Загалом за 40 одиниць товару інспектор одержав неправомірну вигоду у сумі 2 тис. грн. Також по 2 тис. грн хабара обвинувачений отримав 10 та 14 квітня.

6 травня під час чергової спроби отримати неправомірну вигоду у розмірі 3 350 грн за 67 одиниць товару митника затримали правоохоронці.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 1 ст.368 (одержання хабара) КК України та зобов'язав сплатити штраф у сумі 25,5 тис. грн з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на один рік. Також суд скасував запобіжний захід, обраний обвинуваченому, - заставу в розмірі 110 240 грн та повернув йому гроші.

Коментарі