На Харківщині домовилися про реалізацію міжнародного антикорупційного проекту

Голова Харківської ОДА Юлія Світлична та Посол США Марі Йованович домовилися про реалізацію антикорупційного проекту на території області.

Як повідомили у прес-службі Харківської ОДА, учора, 22 вересня, відбулася зустріч в.о. голови Харківської ОДА Юлії Світличної з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Марі Йованович.

"Новий проект (конкурс "Протидія корупції в Харківській області", який проводить Відділ з правоохоронних питань (INL) Посольства США в Україні у співпраці з Харківською ОДА – ред.) дасть можливість отримувати гранти всім громадським організаціям Харківщини для реалізації антикорупційних програм, а також пропонувати механізми щодо покращення співпраці, налагодження роботи органів місцевого самоврядування та органів державної влади", - зазначила Світлична під час спільного брифінгу з Йованович.

Керівник області повідомила, що презентація проекту відбудеться 23 вересня під час VIII Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!".

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні закликала всі організації, які мають ідеї у сфері боротьби з корупцією, брати участь у конкурсі.

"Я чекаю на те, щоб більше розповісти про новий проект, який ми запускаємо разом з облдержадміністрацією. Буде оголошено конкурс пропозицій щодо того, як ефективно подолати корупцію. І я закликаю всіх, хто зацікавлений, ділитися своїми ідеями, як зробити так, щоб поліпшити підзвітність і відповідальність державних органів при виконанні ними своїх обов'язків. Це є фундаментом будь-якої ефективної політичної системи", - сказала Йованович.

Світлична нагадала, що між Харківською облдержадміністрацією та посольством США був підписаний меморандум про взаєморозуміння, який передбачає співробітництво у всіх сферах діяльності. Також було підписано план спільних дій, що спрямовані на боротьбу з корупцією.

"Ми вдячні за ту підтримку, яку надають нам Сполучені Штати Америки, в тому числі - Посольство США в Україні. Завдяки цьому ми можемо впроваджувати реформи, які ініційовані Президентом України Петром Порошенком, і низку регіональних реформ, які демонструють кожному мешканцю Харківської області, як може змінюватися система, перетворюючись з незрозумілої в абсолютно прозору, доступну та якісну", - зазначила керівник ОДА.

Також Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні в ході брифінгу поділилася враженнями від спілкування з керівництвом області. "Мені було дуже приємно поспілкуватися з Юлією Світличною, яка має хорошу репутацію в США. Було дуже корисно і приємно почути, що відбувається в Харківському регіоні, які проводяться реформи і який це має вплив на життя простих людей", - сказала Йованович.

Коментарі