На Донеччині працівників держпідприємства підозрюють у розкраданні вугілля на півмільйона гривень

Прокуратура Донецької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом розтрати посадовцями майна вугільного підприємства.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадовець відокремленого підрозділу "Шахта "Південнодонбаська №3 імені М.С. Сургая" ДП "Донецька вугільна енергетична компанія" вирішив збагатитись за рахунок свого службового становища. Для цього вступив у змову ще з трьома працівниками підприємства, ідеться у повідомленні.

Посадовець розробив план злочину, підключив інших учасників організованої злочинної групи та відвів кожному спеціальну роль.
Організатор злочинної групи надавав вказівку щодо відвантаження вугілля без відповідних документів та записів до книг обліку. Далі за змовою з охороною, завантажений транспорт безперешкодно виїжджав з території підприємства. У подальшому вугілля реалізовувалось приватним особам, отримані гроші розподілялись між всіма учасниками злочинної групи.

Таким чином, за вказівкою посадової особи підприємства, у період з лютого по березень поточного року, було незаконно відвантажено понад 304 тони вугілля, яке належало державному підприємству «Донецька вугільна енергетична компанія», чим завдано матеріальної шкоди державі у сумі майже 500 тис грн.

Усім учасникам злочинної групи повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах вчинене організованою групою).

Досудове розслідування триває.

За незаконне відвантаження вугілля підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Коментарі