На Донеччині посадовці привласнили держмайна на мільйони гривень

Факти привласнення та використання у своїх інтересах державного майна під час заготівлі та обробки деревини керівними посадовцями Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства викрила Служба безпеки України спільно з прокуратурою.

n_1798_58817008

Новину повідомляють у прес-службі СБ України.

Зловмисники налагодили вирубку дерев з держаних лісонасаджень з використанням потужностей державного деревообробного підприємства. Зокрема, вони вивезли деревообробне обладнання держпідприємства на приватну базу; при заготівлі деревини постійно перевищували допустимі для вирубки ліміти, створюючи необлікований її залишок.

n_1798_41595147

Отримані внаслідок незаконної діяльності ліс-сирець та оброблений ліс (дошка) продавали зацікавленим особам за підробленими документами, а гроші привласнювали. Схема тривала з початку 2016 року і, за попередніми підрахунками, збиток держави становить більше ніж 1,5 млн грн. Правоохоронці провели 16 обшуків за місцями розташування лісопильних підприємств та місцях проживання зловмисників у Донецькій, Луганській областях та Києві.

n_1798_72834981

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо накладення арешту на 1000 м3 необробленої деревини та 700 м3 обробленої. За результатами першочергових оперативно-слідчих дій зловмисникам буде повідомлено про підозру.

Слідство триває.

Коментарі