На Донеччині прокуратура запобігла нераціональному використанню бюджетних коштів на суму майже 3,5 млн грн під час тендерних закупівель.

Новину передає прес-служба прокуратури Донецької області.

Прокуратура Донецької області постійно переймається питаннями щодо законності використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства, закупівлю відповідних товарів, робіт та послуг.

Так, у січні 2017 року установою освіти м. Селидове укладено договір з суб'єктом підприємницької діяльності на закупівлю вугілля кам'яного на загальну суму майже 3,5 млн гривень для опалювання навчальних закладів міста.

Вивченням документів учасників торгів, доступних на веб-порталі Уповноваженого органу в системі "Prozorro", прокуратурою області встановлено порушення вимог Закону України "Про публічні закупівлі". Так, один з учасників торгів раніше притягувався до відповідальності антимонопольним комітетом за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, та не мав права приймати участі у торгах.

Через вказане порушення, у разі виконання зазначеного договору, бюджетні кошти могли бути використані нераціонально та неефективно.

З цих підстав прокуратурою області подано позовну заяву до Господарського суду Донецької області в інтересах держави про визнання результатів торгів та договору про закупівлю вугілля недійсними.

Позовну заяву прийнято до провадження, розгляд господарської справи триває.

Коментарі