На Дніпропетровщині голова сільради забажав 50 тис. грн за виділення земельної ділянки

Голова сільради вимагав 50 тис. грн за прийняття позитивного рішення щодо виділення землі, а другий затриманий за 5 тис. дол. США пообіцяв домовитися з посадовцями залізниці щодо підписання договору земельного сервітуту, повідомляє департамент захисту економіки Національної поліції України.

Так, 5 серпня оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України спільно зі слідчими обласної поліції та прокуратури затримали двох громадян за вимагання та одержання неправомірної вигоди.

Голова однієї з сільрад Криворізького району вимагав від двох громадян 50 тис. грн хабара. За цю суму він пообіцяв вмовити депутатів сільської ради правильно проголосувати за відповідне рішення. Зокрема, виділення двох земельних ділянок у власність під індивідуальне будівництво по 0,25 га кожна.
Проте одна з умов гарантованого отримання рішень — це передача в якості частини неправомірної вигоди блоку двигуна на вантажний автомобіль вартістю 8 тис. грн.

За вказаним фактом Криворізькою місцевою прокуратурою №2 було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України.

Голову сільради затримали одразу після виконання висунутої ним умови. Громадяни передали блок двигуна, а натомість отримали одне з рішень.
Ще одного здирника затримали у Дніпрі. За свої послуги вимагав 5 тис. дол. США Він пообіцяв приватному підприємцю вирішити з посадовцями залізниці питання підписання договору земельного сервітуту.

На вулиці Космічній його затримали під час одержання частини неправомірної вигоди. Оперативники УЗЕ вилучили 2,5 тисячі доларів США.
"Помічникам" у вирішенні питань загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3-х до 8-ми років з конфіскацією майна.

Інші новини

Коментарі