На блокпосту в Горлівці трагічно померла 70-річна мешканка окупованої Жданівки

У пункті пропуску бойовиків на окупованій території Донбасу від серцевого нападу померла 70-річна Людмила Кахідзе. Про це інформує “Сьогодні”, посилаючись на слова місцевих мешканців.

Донеччани запевняють: бойовики влаштували справжній геноцид літніх людей. З боку непідконтрольної території перехід лінії розмежування разом з чергами і перевіркою документів та оглядом автомобілів може займати від декількох годин до доби. На українській стороні – від сили півгодини.

"Бойовики самі пишуть в своїх зведеннях, наприклад сьогодні:" станом на 9:35 на блок посту – 220 автомобілів, 67 автобусів, до 160 чоловік пішої черги". Це години дві-три, не менше, очікування. А стояти на морозі і молодим важко, не те що літнім людям. Ось і вмирають люди, – розповів житель Донецька Андрій Клевцов. – І не за дешевою ковбасою їдуть літні люди на підконтрольну територію, а за своїми чесно заробленими грошима – пенсією".

Як зазначають жителі окупованих районів Донбасу, останнім часом перетнути блокпости бойовиків стало значно важче. Все частіше люди повертаються додому, не в силах дочекатися в багатогодинній черзі можливості перейти "межу". Далеко не у всіх є гроші на послуги приватних перевізників, які беруть від 150 до 500 грн за переїзд, залежно від черговості та відстані поїздки.

"Ще пару років тому було якось трохи легше, якщо можна так називати це пекло з блокпостами. Але проходили швидше, і кожна смерть була гучним інцидентом, з яким розбиралися. А зараз – просто статистика. Тоді ще у старих були якісь фінансові можливості проїхати на машині, можливо через те, що у них була допомога від Гумштаба, вони могли заощадити гроші на купівлю продуктів і відкласти їх на поїздки. Та й ціни були трохи менше. Зараз же і молодим вижити непросто, не те що літнім", – нарікає макіївчанка Лідія Брух.

Читайте також: "Ворожі танки в районі Тернове – командування ООС".

Коментарі