“Мотор Січ” припиняє співпрацю з Росією

Запорізьке підприємство "Мотор Січ" більше не буде постачати двигуни Д-436 для цивільних літаків Росії. Влада України заборонила подібні торговельні зв'язки з країною-агресором.

Новину передає "Преса України".

Стало відомо, що двигуни для російських цивільних літаків випускали в Запоріжжі. Їх встановлювали на літаки Ан-148, які збираються на Воронезькому авіабудівному заводі в Росії. Більше того виявилося, що українські двигуни також підходять для літаків-амфібій Бе-200. Росіян така новина засмутила.

"На жаль, влада України заборонила постачати 436-й двигун для цивільних цілей", – сказав заступник міністра промисловості Росії Олег Бочаров.

До слова, Ан-148 - близькомагістральний вузькофюзеляжний пасажирський літак, розробки українського ОКБ ім. Антонова. Його створили на початку 2000-х в кооперації з Росією як заміна застарілого Ту-134. Він, крім своєї місії, може проводитися і в збройовому виконанні. Так, за даними перевірених джерел, модель Ан-148-300МП - це морський патрульний літак, який оснащується протикорабельними ракетами.

Відзначимо, нещодавно українських ДП "Антонов", ДП "Івченко-Прогрес" і АТ "Мотор Січ" повідомили про плани постачати свої літаки в Китай. Ідеться про 50 літаків, 12 з яких – у готовому вигляді, і 40 літакокомплектів.

Нагадаємо, СБУ запідозрило народного депутата В'ячеслава Богуслаєва в незаконному продажі 56% акцій машинобудівного підприємства "Мотор Січ" китайським інвесторам. У результаті, Шевченківський районний суд Києва заарештував акції "Мотор Січі", які обліковуються на рахунках СП ТОВ "Драгон Капітал" і належать компаніям на Віргінських островах, Британських Віргінських островах і в Панамі.

Коментарі