Діяльність комерційних підприємств потрібно підтримувати, однак екологічні перевірки мають бути обов'язковими.  Таку думку висловив голова координаційної ради громадської організації "Зелений фронт" Олег Перегон, передає УНН

За словами еколога, останнім часом в Україні почастішали випадки екологічних злочинів. "Коли трапляється екологічне лихо чи екологічний злочин, то звісно, що ніяких мораторіїв  на перевірки  бути не може. Це ризик для тисячі людей", – сказав О.Перегон. Еколог зазначив, що безперечно потрібно підтримувати вітчизняний бізнес, але в плані екологічних перевірок має бути контроль.

"Що стосується господарчої діяльності комерційних підприємств, то дійсно їх потрібно захистити від свавілля перевіряючих, але до того моменту поки вони не завдають шкоди довкіллю, шкоди здоров'ю людей і поки вони не створюють екологічні проблеми. Є різні випадки.  Останнім часом все частіше трапляються ті, які дуже небезпечні для здоров'я людей. Тому безперечно, на сьогодні від мораторію на екологічні перевірки підприємств є лише шкода. Його не має бути в Україні", – резюмував він. Нагадаємо, раніше у Держпродспоживслужбі заявили, що спалахи ботулізму є наслідком дії мораторію на перевірки бізнесу.

Мораторій на перевірки загострює також напружену ситуацію у сфері небезпечних відходів. Відсутність контролю призвела до поширення шахраїв на ринку та недобросовісної поведінки утилізаторів отруйних речовин. У травні хімікатами отруїлися харківські діти. За даними прокуратури, приватна компанія 17 травня вивантажила на сміттєзвалищі 54 бочки об'ємом 200 літрів кожна з невідомими речовинами. На трьох місткостях є напис "метилмеркаптан". Саме з цих бочок стався витік речовини. Внаслідок забруднення до лікарні госпіталізовано 3-х неповнолітніх мешканців села (2000-2004 р.н.).

Коментарі