“Момот йде на поправку” – мер Вишгорода обіцяє почати вирішувати численні проблеми міста

20 вересня громадянським правозахисникам “Стоп Корупції” вдалося поспілкуватися з мером Вишгорода Олексієм Момотом. Той наобіцяв багато змін.

У ході розмови активісти висловили чіткі вимоги та заходи, яких необхідно вжити, щоб запобігти екологічній катастрофі, яка може виникнути через захороненння ртутних ламп на одному зі стихійних сміттєзвалищ міста. Мер пообіцяв долучити громаду та заохотити містян до прибирання сміття в урвищі. Він також додав, що на даний час розглядається питання створення меж заповідних зон Вишгорода.

Зі свого боку активісти запропонували внести це урвище в зону екологічного захисту з метою посилення його охорони, а також відповідальності за захаращення території. Дане питання запланували винести на сесію міської ради. Також у планах огородження яру парканом або блоками, щоб обмежити до нього підступ. Варто додати сюди майбутню домовленність із вартою Київщини щодо патрулювання у цьому районі та встановлення там відеоспостереження.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, на території Вишгорода нараховується близько 7-8 масових стихійних смітників, куди викидають будівельне сміття з будівництв нових багатоповерхівок. Один зі смітників завалений ртутними лампами. За оцінками активістів, приблизна кількість ламп під землею становить 600 штук плюс-мінус і ще 50 лежать зверху.

Зазначимо, кожна така лампа містить до 500 міліграмів ртуті, а дана речовина становить смертельну загрозу життю людини.

Крім того, активісти підняли питання щодо проблеми незаконного зведення житлового комплексу «Ярославичі-2» у Вишгороді, забудовники якого ігнорували припис ДАБІ про заборону будівництва і продовжували зводити об'єкт.
Мер міста повідомив, що в серпні рішенням суду було скасовано постанову на призупинення будівництва, але сказав, що триматиме це питання на особистому контролі.

Коментарі