Міжнародний трибунал ООН зобов’язав Росію звільнити українських моряків. Негайно

25.05.2019 14:03

Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш контроль, а також звільнити їх і повернути в Україну, - повідомила на власній сторінці у мережі Фейсбук Олена Зеркаль.

"Наказ Трибуналу є чітким сигналом Росії, що вона не може порушувати міжнародне право безкарно. Затримання трьох військових кораблів та 24 військовослужбовців на борту є грубим порушенням імунітету, яким користуються військові кораблі згідно з Конвенцією ООН з морського права та за загальним міжнародним правом.

Ми очікуємо, що Росія швидко та в повному обсязі виконає наказ Трибуналу. Нагадаю, що в подібній справі – Arctic Sunrise – Росія також не брала участі, але швидко звільнила людей.

Більше деталей згодом", - йдеться у заяві.

ДОПОВНЕНО

За повідомленням видання hromadske.ua, Трибунал ухвалив рішення за трьома пунктами:

- Негайно звільнити та повернути українські кораблі (19 голосів «за», 2 «проти»)
- Негайно звільнити та повернути українських моряків (19 «за»; 1 «проти»)
- Росія та Україна мають подати трибуналу звіт про виконання тимчасових заходів до 25 липня (19 «за»; 1 «проти»).

Втім у Трибуналі наголосили, що це рішення не обмежує розгляд справи по суті й не припиняє кримінальне провадження стосовно українців.

У Трибуналі зазначили, що можливості досягнення мирного вирішення конфлікту з боку України були вичерпані, українська сторона намагалася вести перемовини з Росією, втім безуспішно. Україна виконала 289 статтю конвенції перед тим, як звернутися із позовом, і трибунал прийшов до висновку, що він має повноваження для прийняття рішення, попри зворотні заяви РФ.

Трибунал дійшов висновку, що дії вчинені РФ можуть завдати непоправної шкоди обороноздатності України та її правам.

Коментарі