Міжнародний лобізм: представниці банкіра-втікача Аблязова намагались зірвати зйомку сюжету “Стоп Корупції”

Фундація «Відкритий діалог» представляє інтереси Мухтара Аблязова в Європі, відбілює його репутацію та створює позитивний медійний імідж. Знімальна група «Стоп Корупції» вирушила до Брюсселя, аби з’ясувати справжній характер зв’язків фундації з одіозним екс-політиком з Казахстану.

Протягом двох днів журналісти намагалися поспілкуватися з пані Людмилою, проте коли вони її зустріли – її реакція шокувала знімальну групу. Жодної відповіді журналісти так і не отримали, натомість спочатку помітили переслідування, а згодом до команди «СтопКору» взагалі викликали поліцію і повідомили, що вони нібито є шпигунами.

Варто відзначити, що жінка, яка перебувала на той момент з пані Людмилою – Бота Джардемалі, уродженка Казахстану.  Вона – юрист Мухтара Аблязова та раніше працювала в БТА банку Казахстану, зараз має статус політичного біженця Королівства Бельгія. 

Знімальну групу «Стоп Корупції» доправили до відділку поліції для того, щоб перевірити особи та мету приїзду. Після перевірки документів перед журналістами вибачилися і відпустили. Проте своїми діями пані Козловська фактично зірвала зйомки.

Згодом на сайті "Відкритого діалогу» з’явилася офіційна позиція щодо відео інтимного характеру: «Будь-які відеозаписи, що з'явилися останнім часом в інтернеті, нібито за участю Людмили Козловської, котрі пов'язують її з Мухтаром Аблязовим, є підробленими. Ми сприймаємо їх як чергову дію в довгій низці інших, що здійснюються проти нас владою/спецслужбами Казахстану і/або Росії"

І наостанок – наразі слідству уже вдалося повернути один мільярд доларів з тих, які Мухтар Аблязов вивів з БТА банку.

Юристи ГО «Стоп Корупції» зі свого боку готують запити в Міністерство юстиції та СБУ з проханням перевірити організацію «Відкритий діалог» та її президента Людмилу Козловську.

Деталі власного розслідування «СтопКору» – у матеріалі. 

Коментарі