Міжнародна група журналістів-розслідувачів проаналізувала бої під Авдіївкою

Міжнародна група журналістських розслідувань Bellingcat провела аналіз боїв біля Авдіївки за допомогою супутникових знімків. Експерти, зокрема, показали місце розташування "Градів" у Донецьку, з яких велася стрілянина у напрямку Авдіївки.

Про це йдеться у звіті журналістів від 6 лютого.

Експерти Bellingcat взяли за основу супутникові знімки Digital Globe / NextView від 20, 28 та 31 січня 2017 року. На них помітно позиції бойовиків під Ясинуватою, Макіївкою, у східній частині Донецька та інших районах, розташованих на схід від контрольованої Києвом Авдіївки.

Так, на одному зі знімків помітно сліди стрілянини, хоча самих артилерійських знарядь немає. Знаходяться ці сліди на сході Донецька, всього лише за кількасот метрів від житлового району, школи, церкви, лікарні та супермаркету. Журналісти відзначили, що саме ці позиції потрапили на відео, які зафіксували стрілянину "Градів" у напрямку Авдіївки.

На фото були також зафіксовані артилерійські знаряддя поблизу водоочисної станції між Ясинуватою та Макіївкою. Зброя спрямована на захід, тобто у напрямку Авдіївки. Зазначається, що таке розташування у небезпечній близькості до важливого елементу інфраструктури створює ризик для життя цивільних осіб.

Три буксирувані знаряддя з вантажівками були помічені з південно-східної сторони Ясинуватського коксохімічного заводу та з західної сторони Гвардійського району на півночі Макіївки. Артилерія терористів, як і на попередніх знімках спрямована на Авдіївку.

На південь від заводу зафіксовано ще дві вогневі позиції російсько-терористичних військ. Там також можна помітити обгорілі сліди стрілянини, яка велася також у західному напрямку.

Журналісти також звернули увагу, що на знімках від 31 січня помітно велику кількість свіжих воронок у районі Ясинуватої, які відсутні на фото від 20 та 28 січня.

Нагадаємо, з 31 січня російсько-терористичні сили почали бити по Авдіївці з реактивних систем залпового вогню "Град". Обстріли потрапили на відео, завдяки чому вдалося встановити, що установки були розміщені у житлових масивах окупованого Донецька.

Коментарі