Між Україною та Польщею запрацюють нові пункти перетину кордону

Українцям відкриють більше "дверей" у Польщу. Польська та українська сторони виступили за збільшення кількості пунктів пропуску на кордоні між двома державами.

Новину повідомляє "Преса України".

У неділю, 22 жовтня, спікер ВРУ Андрій Парубій зустрівся зі спікером сейму Мареком Кухцінским. Сторони провели переговори у Польщі. За підсумками зустрічі, представники двох країн виступили за будівництво нових пунктів перетину українсько-польського кордону. Спочатку буде створено один пункт Мальховице - Нижанковичі. Андрій Парубій також зауважив, що у планах двох країн є будівництво чотирьох пунктів переходу.

"Ми сьогодні домовилися, що наступним нашим етапом під час наступного приїзду будуть ще чотири пункти переходу через кордон - на Закарпатті, два на Львівщині та один – на Волині", – заявив український спікер.

Так, у найближчі роки на українсько-польському кордоні запрацюють пункти переходу Боберка - Смольник, Лопушанка - Міхновець у Львівській області, Адамчуки - Збереже у Волинській області та Лубня - Волосате у Закарпатській області. За попередніми даними, у 2018 році Польща виділить 740 млн грн для будівництва першого пункту Мальховице - Нижанковичі.

"Було б дуже добре, щоб Україна увійшла до Євросоюзу, і тоді б ми не повинні були думати про будівництво пропускних пунктів, і ці гроші пішли на пенсії, підвищення заробітної плати, будівництво доріг і краще життя людей", – прокоментував у свою чергу польський спікер.

Коментарі