Міські голови Бучі й Ірпеня незаконно роздавали землі своєму оточенню – Луценко

Міський голова Бучі Анатолій Федорук та мер Ірпеня Володимир Карплюк протягом шести років незаконно відводили у власність земельні ділянки своєму оточенню.

"В рамках справи про розкрадання 890 га лісу підрозділи ГПУ, СБУ та МВС провели обшуки за 31 адресою, в тому числі і за місцем проживання мерів Бучі та Ірпеня. Підозрювані посадові особи протягом 2006-2012 років незаконно відвели у власність земельні ділянки своєму оточенню і потрібним людям з Києва", - написав генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, начальник департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Володимир Гуцуляк під час брифінгу повідомив, що наразі розслідується надання у власність 14 га земель.

"Розслідується надання у власність 14 га, які були передані 141 підставній особі, а потім передані Ігорю Калетнику (колишньому першому заступнику голови парламенту, - ред.) . Обшуки йдуть, але я можу констатувати їх ефективність. Ці землі спершу виводили, а потім передавалися підставним особи, а пізніше передавали в користування посадовим особам, а також їх родичам", - сказав Гуцуляк.

"Заплановано проведення слідчих дій, як в державних установах, так і в офісах підприємців, які готували технічну документацію, а також за місцем проживання посадових осіб", - додав він.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України проводила обшуки у міського голови міста Буча Київської області Анатолія Федорука. Згодом, в ході обшуку, було знайдено задокументовані докази земельних махінацій.

Мер Ірпеня, екс-регіонал Володимир Карплюк є ставлеником колишнього ректора податкової академії, скандального Петра Мельника. Нагадаємо, 27 липня 2013 року міліція затримала Петра Мельника за підозрою в отриманні 120 тис. грн хабара. Його помістили під домашній арешт, але 8 серпня 2013 року Мельник зняв електронний браслет стеження і втік у США. 1 квітня 2014 року Мельник повернувся у Україну, його затримали співробітники міліції. Пізніше Мельника звільнили під заставу 609 тис. грн. 8 липня 2015 р, Ірпінський міський суд виправдав Мельника.

Кум Карплюка - також екс-регіонал Анатолій Федорук - міський голова Бучі. Їхні дружини, за інформацією видання Insider, значаться як керівники ТОВ “Будрегіонінвесту”. Ця компанія активно забудовує Ірпінь, Бучу та околиці.

У податковій декларації Володимира Карплюка - аж 67 квартир (загальна площа понад 7 тисяч квадратних метрів), які він придбав у 2013 році і заплатив за них майже 21 мільйон. А також 4 садових будинки. Він - абсолютний рекордсмен серед українських політиків.

Коментарі