Міністерство культури України зайнялося релігійними питаннями. Зокрема відомство звинуватило Українську православну церкву Московського патріархату у підтримці донбаських сепаратистів. Тому вимагають від церковників офіційного визнання російської агресії.

Новину повідомляє "Преса України".

Як ідеться у повідомленні відомства, останній такий факт був зафіксований у підконтрольному угрупованні "ЛНР" Луганську.

"На початку травня луганське сепаратистське інформагентство "Істок" оприлюднило інтерв'ю А. Ліцоєва, очільника так званого Комітету в справах релігії та духовності терористичної організації ЛНР. Чиновник-сепаратист говорить про те, що створенням цього Комітету, а також призначенням його на посаду керівника цього органу опікувався особисто владика Митрофан (Юрчук) – митрополит Луганський і Алчевський, постійний член Священного синоду УПЦ", – зазначають у міністерстві.

У зв'язку з цим Мінкультури закликає керівництво УПЦ "публічно засудити військову агресію Росії проти України".

Також у відомстві закликають звернути увагу й дати оцінку "системним антиукраїнським висловлюванням і діям окремих представників кліру та вищого духівництва УПЦ, які зайняли відверту колабораціоністську позицію".

В Українській православні церкві(Московського патріархату) цю заяву наразі не коментували.

Нагадаємо, УПЦ МП зареєструвала судовий позов проти держави Україна, яка не хоче затверджувати її статути. Причини затримки у Мінкульті пояснили тим, що згідно з цими статутами УПЦ МП хоче назавжди привласнити приміщення церков в Україні.

Коментарі