Мінекології б’є на сполох через нестачу питної води

Українцям почало не вистачати питної води, констатував міністр екології Остап Семерак. А все тому, що природні водойми забруднюються підприємствами, і цього ніхто не контролює.

Новину повідомляє "Преса України".

В Україні протягом останніх років рівень наповнення річок залишається на відмітці 20% від необхідного стандарту, розповів міністр.

"Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера чи річки, де б якість води була на рівні першого класу. Так, минулого літа я кожного ранку прокидався і з жахом переглядав новини, чи не почався мор риби ще в якійсь річці", – сказав він.

За його словами, за таке недбале ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання. На думку Семерака, це пов'язано зі слабким українським законодавством, згідно з яким за таке поводження з природою передбачена тільки адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

"В грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, який забороняє у 2017 році будь-які перевірки, зокрема й екологічні. Відтак, наразі Міністерство природи фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок", – роз'яснив він.

Нагадаємо, місцеві жителі розповіли, що вода в місті Ніжин Чернігівської області вже давно мала неприємний запах. Проте на днях ситуація погіршилася – вона набула яскравого рожевого кольору.

Інші новини

Коментарі