Мільйонер у погонах: журналісти знайшли елітне майно та бізнес очільника СБУ Кіровоградщини Олега Аркуші

19.07.2019 18:00
Мільйонер у погонах: журналісти знайшли елітне майно та бізнес очільника СБУ Кіровоградщини Олега Аркуші

СБУ – один з найбільш закритих органів країни. Зокрема, під грифом «секретно» й електронні декларації її працівників – нібито через хвилювАння за життя рідних. Та чи не є це просто ширмою для кришування рейдерів? Про статки очільника СБУ Кіровоградської області та схеми, на яких він заробив майно – у сюжеті Лілії Ткачук.

Журналісти «СтопКору» вирішили пильніше придивитись до очільника СБУ Кіровоградської області, і факти, які вдалося з’ясувати – шокують.

Олег Аркуша – уродженець Польщі, громадянин України. З вересня 2013-го по лютий 2014-го обіймав посаду заступника начальника Управління СБУ у Львівській області – начальника головного відділу по боротьбі з корупцією, так званий відділ «К». З жовтня 2015 року йде на підвищення. Його призначають на посаду начальника Управління Служби безпеки України в Кіровоградській області. У березні 2017-го Аркуші було присвоєно звання генерал-майора.

Очевидно, що боротьба з корупцією у Львові та керівництво Службою Безпеки України в Кіровоградській області – справа досить прибуткова. Адже саме з 2015 року матеріальне становище родини Аркуші стрімко зростає.

У травні 2015-го дружина Олега Олена Аркуша реєструє компанію «ELSTRADE S.R.O» у Словацькій Республіці зі статутним капіталом 5000 євро. Уже через п’ять місяців, у жовтні 2015 року до складу засновників увійшла компанія «AIDAR COMPANY LIMITED», що зареєстрована на Віргінських островах. Вона внесла в статутний капітал 620 тисяч євро.

У січні 2018-го «AIDAR COMPANY LIMITED» вийшла зі складу співзасновників «ELSTRADE S.R.O», залишивши свою частку вартістю в 620 тисяч євро у розпорядженні Олени Аркуші. Ось так жінка стала власницею закордонної фірми з понад 600 тисячами євро.

До речі, керівником «AIDAR COMPANY LIMITED» значився давній партнер міністра юстиції Павла Петренка Олександр Агєєв. Раніше Агєєв та Петренко зареєструвалися співзасновниками фірм ТОВ «Фірма «Декларант», ТОВ «Заммлер Україна», ТОВ «Адвокатська компанія МЛГруп».

І ще цікавий факт: директором «ELSTRADE S.R.O» значиться Анастасія Аркуша, 1988 року народження. Разом з пані Оленою вони зареєстровані за однією адресою.

Згідно з відомостями державного реєстру речових прав на нерухоме майно на Анастасію зареєстровано ще дві квартири та три гаражі. Однокімнатна квартира разом з паркомісцем в найелітнішому районів Києва «Новопечерських Липках» площею в майже 60 кв.м. Середня вартість цієї квартири - 4,5 млн грн. Інша розташована поруч з таунхаусом, який належить самому пану Олегу.

Вартість трикімнатної квартири без паркомісць в середньому – 10 мільйонів гривень. Також зауважимо, що власницею двох квартир Анастасія стала у 2015 році. А от таунхаус пана Олега має площу майже 300 квадратів. За оцінкою ріелторів, коштувати він може в середньому - 15 млн грн.

Ми приїжджали декілька днів поспіль, аби поспілкуватися з родиною Аркуші, проте безрезультатно. Хоча сусіди не на камеру сказали, що родина тут з’являється. Також у генерала-майора Аркуші є трикімнатна квартира з паркомісцем у Києві за адресою Шумського 5.
Не менш помпезним є і автопарк родини. Сам Аркуша володіє двома автівками: Suzuki Grand Vitara АА0064ІМ орієнтовною вартістю 235 тис грн або 10 000 $ та Volkswagen Amarok АА0065ОК 2018 року вартістю в 1 млн 300 тис або ж 47 000 $.

Дружина має 4 елітні авто: Mercedes-Benz G 350 АА0065ЕЕ (гелентваген) 2015 року, орієнтована вартість – 2 600 000 грн або ж 100 000 $; Toyota Land Cruiser АА0065ЕВ, приблизна ціна – 1,5 млн грн або ж 60 000 $; Audi A3 АА2772СК 2018 року вартістю у 650 тис грн або ж 25 000 $ та Range Rover Evoque АА8998ХВ 2019 року вартістю в 1 млн 600 тис грн або ж 62 000 $.

Середня вартість автопарку родини сягає 8 мільйонів гривень. То ж звідки такі статки у держслужбовця, який опікується нашою з вами безпекою? Протягом двох тижнів ми намагалися вийти на зв’язок з паном Олегом, проте на робочому місці його не було, бо він, наче, у відпустці. В Києві на жодній з адрес пана Олега також не вдалося застати, особистий номер телефону теж вимкнений протягом цього періоду.
Не вдалося поспілкуватися і нашим громадським активістам «Стоп Корупції» з паном Олегом два місяці тому. Понад 50 осередків «СтопКору» з’їхалися з усієї України на Кіровоградщину. Тоді вони навідалися до очільника СБУ в день прийому громадян аби обговорити кричущі корупційні питання в області.

Ми неодноразово зверталися в головне управління СБУ з проханням перевірити діяльність Олега Аркуші. І, нарешті, громадськість почули. Президент України Володимир Зеленський видав указ від 11 липня про звільнення пана Аркуші з посади очільника СБУ Кіровоградської області.

Сподіваємось він не буде призначений на іншу посаду цьому відомстві і остаточно отримає статус люстрованого службовця.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X