Майнові декларації і приховані статки прокурорів у Маневичах

П'ятнадцять із шістнадцяти призначених керівників у створених минулого року місцевих прокуратурах Волині до цього роками працювали у структурах прокуратури. Лише двоє із шістнадцяти до отримання посад працювали за межами Волинської області. Про що розповідають їхні майнові декларації - читайте далі.

Очільником Маневицької місцевої прокуратури у грудні минулого року став Олександр Мосійчук.

Він згідно з офіційною біографією, з 2005 року до 2008 року був помічником одіозного багаторічного ковельського міжрайонного прокурора Сергія Масалова.

(ДОВІДКА: Сергій Масалов відомий своїм маєтком у селі Копачівка на Ковельщині і тим, що свого часу судився із газетою «Вісті Ковельщини», екс-мером Ковеля Ярославом Шевчуком, православним храмом у місті залізничників – собором Димитрія Солунського УПЦ Київського патріархату за «шматок» церковної землі, вимагаючи її під автостоянку біля прокуратури. І всі справи – програв. У 2011-му ЗМІ повідомляли, що прокурор на своєму позашляховику збив дівчину. Торік Масалову, який останнім часом очолював прокуратуру Луцького району, оголосили догану, яку він оскаржив через суд. Громадськість тим часом вимагала його відставки. Цьогоріч Масалов через суд добився підвищення пенсії.)

Згодом, з 2008 року до 2014 року, Олександр Мосійчук обіймав різні посади в прокуратурі Волинської області.

У серпні 2014-го потрапив на роботу до Генеральної Прокуратури України, однак наприкінці того ж року повернувся на Волинь. До призначення на посаду керівника Маневицької місцевої прокуратури з лютого 2015 року обіймав посаду начальника управління представництва‚ захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Волинської області.

Згідно із декларацією про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік, торік Олександр Мосійчук отримав 146 тисяч 737 гривень доходу.

У членів сім'ї, серед яких дружина та дві дочки, доходи значно скромніші – 12 тисяч 266 гривень.

У власності прокурора зазначена частина квартири площею 19,85 кв. м. та автомобіль "Mitsubishi Lancer" 2009 року випуску. У членів сім'ї задекларовано частину квартири площею 59,55 кв.м.

Варто нагадати, що пан Мосійчук за час роботи у прокуратурі області встиг "заробити" не лише на автівку, але й на житло – в середині 2013 року він отримав від прокуратури трикімнатну квартиру у новобудові в Луцьку загальною площею 79,4 кв. метри.

Вже у січні 2014 року сім'я Мосійчуків її приватизувала і саме ця квартира вказана у декларації прокурора.

Першою заступницею Олександра Мосійчука стала Марта Дуднік, яка працює в органах прокуратури з 1995 року.

Згідно з біографією, весь свій трудовий шлях Марта Дуднік провела у прокуратурі Маневиччини: з кінця 1995 до 1998 року була стажистом прокуратури Маневицького району, а згодом – помічником прокурора.

Прокуратуру на Маневиччині тоді очолював вже згаданий вище одіозний прокурор Сергій Масалов.

З 1998 року до 2009 року обіймала посади старшого помічника прокурора та старшого слідчого в прокуратурі Маневицького району. З 2009 року була заступником прокурора Маневицького району.

Згідно із майновою декларацією, у 2015 році Марта Дуднік отримала 136 тисяч 131 гривню доходу, а члени її сім'ї (чоловік та два сини) – 35 тисяч 482 гривні.

Жінка також задекларувала 350 гривень на рахунку у банку, земельну ділянку площею 5,58 сотки та квартири площами 44,3 та 55,5 кв. м.

У членів сім'ї вказана земельна ділянка на 4,61 сотки, квартира площею 66, 2 кв. м., гараж на 23,7 кв. м. та автомобіль "Opel Vectra" 1998 року випуску.

Будучи заступником прокурора Маневицького району у 2013 році Марта Дуднік разом із чоловіком придбала дві квартири в одному будинку в Маневичах загальними площами 55,5 та 66,2 кв. м., а також земельні ділянки на 5,58 та 4,61 сотки і гараж.

Звідки кошти на такі придбання з'ясувати не вдалося, оскільки на момент підготовки матеріалу Марта Дуднік перебувала у відпустці.

Другим заступником Олександра Мосійчука у Маневицькій місцевій прокуратурі став Сергій Федчик. Свою роботу в органах прокуратури він розпочав у 2007 році з посади помічника прокурора Ратнівського району.

Згодом з 2008 року до 2013 року працював слідчим спочатку у прокуратурі Ратнівського району, а згодом – на Камінь-Каширщині. З жовтня 2013 року працював заступником прокурора Камінь-Каширського району Андрія Кучера.

За 2015 рік Сергій Федчик задекларував 132 тисячі 799 гривень доходу, а члени його сім'ї, серед яких дружина та дві дочки, – 31 тисячу 264 гривні. У власності Сергія Федчика перебуває земельна ділянка площею 15 соток. Про квартири й машини у декларації нічого не сказано.

– У 2010 році я почав будуватися. Колись ділянку в Камені-Каширському отримав мій батько і він мені її подарував. Я на ній почав будуватися і сьогодні ще добудовуюся. Я вже там і проживаю, однак не декларував його, бо ще не оформив по ньому право власності. Авто не маю, навіть по довіреності не їжджу. Зрідка беру авто у батька, у нього "Калина" звичайна, – розповів Сергій Федчик.

Ще одним заступником керівника Маневицької місцевої прокуратури став Олександр Сопронюк, який родом із Маневич.

Кар'єру в прокуратурі Олександр Сопронюк розпочав у 2005 році з посади помічника прокурора Луцького району, зятя екс-голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука Володимира Троца.

Пропрацювавши три роки помічником районного прокурора Олександр Сопронюк перейшов на роботу в прокуратуру області, де обіймав посади прокурора, старшого прокурора та деякий час керував двома відділами.

Згідно реєстру транспортних засобів, напередодні призначення на посаду в Маневицькій місцевій прокуратурі Олександр Сопронюк став власником авто "Mercedes-Benz 300" 1998 року випуску.

Що ж до іншого майна, то за 2015 рік заступник керівника місцевої прокуратури задекларував понад 145 тисяч гривень доходу. У його дружини з двома синами – 64 тисячі 332 гривні доходу. Більшість – від провадження підприємницької діяльності.

Дружина прокурора Ірина Сопронюк працює у Луцьку приватним нотаріусом.

Серед майна в Олександр Сопронюка, окрім автомобіля, задекларовано земельну ділянку площею 22,7 сотки, квартиру площею 23,3 кв. м., а в членів його сім'ї: земельна ділянка у користуванні площею 71,78 сотки, квартири і їх частини площами 51,9 кв. м., 69,9 кв. м. та 69,1 кв. м. Останнє помешкання перебуває у користуванні. Також Сопронюки задекларували майже 13 тисяч гривень на погашення кредитів та процентів за ними.

До слова, працюючи в прокуратурі Волинської області Олександру Сопронюку пощастило отримати від держави трикімнатну квартиру в новобудові в обласному центрі загальною площею 93,3 кв. м.

Торік видання "Волинська правда" писало, що перший заступник прокурора Волинської області Олег Корецький у 2012 році придбав за 80 тисяч доларів у свого колеги Олександра Сопронюка недобудований котедж.

Крім того, наприкінці 2014 року Олександру Сопронюку подарували земельну ділянку у селі Зміїнець під Луцьком площею 22,7 сотки.

– Ще до одруження у дружини була квартира у Львові, вона і відображена в декларації. Іншу квартиру орендуємо, а третя – це приватизована на мене і членів сім'ї службова квартира, – розповів Олександр Сопронюк.

Разом з тим щодо інформації "Волинської правди", прокурор каже, що ніколи не чув того, про що написали журналісти, і, тим більше, нічого не продавав.

А от про земельну ділянку під Луцьком працівник прокуратури говорив неохоче:

– Вся інформація є в органах фіскальної служби… Все зазначено в декларації, я на ці питання не буду вам відповідати. Я отримав її законним способом… Я її придбав у власність. Я 11 років маю стажу в органах прокуратури в мене був батько, є мати, – зазначив Олександр Сопронюк.
Автори: Тетяна Радіонова та Юрій Горбач

Коментарі