Матері та дружини полонених українців звернулися до Порошенка

Матері та дружини українців, які знаходяться у полоні у бойовиків ОРДЛО, зібрались під Адміністрацією президента. Так, вони вирішили нагадати, що Петро Порошенко повинен сприяти поверненню українців додому.

Новину повідомляє Громадське, передає "Преса України".

Сьогодні, 8 серпня, під Адміністрацією президента України зібрались рідні військовополонених. Так, вони вирішили нагадати Петру Порошенку, що в його силах повернути українців додому. Зокрема, під будівлю прибули рідні Олександра Корінькова, Сергія Глондара та Богдана Пантюшенка. Саме їхні портрети тримали у руках жінки, проводячи мирну акцію.

"Ми приїхали щоб боротися за волю і свободу наших родичів. Для нас результат — це звільнення хлопців. Ми знаємо, що все в руках президента", – прокоментувала подію дружина Олександра Корінькова Юлія.

На подію відреагувала перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко. На своїй сторінці у соцмережі вона зазначила, що підтримує матерів і дружин заручників. Український депутат також нагадала, скільки було зроблено для порятунку полонених.

«На жаль, я не в Києві, тому не можу сьогодні підтримати цих жінок, з якими ми на постійному контакті. Маю лише підтвердити, що з початку року ми намагалися витягти хлопців й в рамках переговорного процесу, й через посередництво церкви, і через тиск міжнародних партнерів. Прізвища наших військових, за звільнення яких ми боремося, звучали й під час телефонних розмов президентів Порошенка і Путіна, ми передавали ці списки й спецпредставнику США з питань України Курту Волкеру, й в рамках консультацій в нормандському форматі міністрів закордонних справ і політрадників», – написала Геращенко.

Підсумовуючи вона зазначила, що російська сторона очікує отримати 300 заручників взамін на менш як 30 українців, яких тримають у в’язницях. За її словами, така позиція є несправедливою. Геращенко також нагадала, що 21-22 серпня у Мінську пройдуть чергові переговори щодо обміну полоненими.

Коментарі