Марганецькі активісти “СтопКору” відвідали звіт голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації

22 лютого 2018 року представники марганецького осередку "Стоп корупції" були запрошені на звіт голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації за 2017 рік. 

В заході взяли участь голова ОДА, його заступники, радники, начальники департаментів, повний склад Громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації, куди входить представник марганецького осередку ГО "Стоп корупції" а також громадські організації Дніпропетровщини та ЗМІ.

"Розпочав доповідь голова ОДА В. Резніченко, який розповів про роботу ОДА, а також про плани на майбутнє.

Впродовж 2017 року було побудовано соціальне житло та дитсадки, проведено капітальний ремонт доріг, навчальних та медичних закладів, втілили в життя екологічні проекти. Також на Дніпропетровщині звели та реконструювали близько 200 соціальних об'єктів. Усі роботи – з використанням енергозберігаючих технологій. Загалом,  на розвиток області витратили 1,5 млрд грн", – переповіли активісти "СтопКору" з Марганця.

"Дніпропетровщина – серед лідерів України за темпами розвитку. Це стало можливим завдяки реформі децентралізації, ініційованій президентом України Петром Порошенком. 2017-й став роком масштабного будівництва. Зроблено багато, та у планах – ще більше. Пишаюся людьми, з якими я працюю. Це дійсно команда професіоналів. Ми все обговорюємо разом, робимо роботу над помилками та не зупиняємося на досягнутому", – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

У 2017 році в області привели до ладу понад 160 комунальних автошляхів. Дороги ремонтували комплексно — від укладання асфальту та укріплення узбіч до розмітки й освітлення.

Вперше за роки незалежності України оновлювали й траси державного значення – Решетилівську, Запорізьку, Донецьку та Криворізьку. Загалом, відремонтували майже 67,5 км автомагістралей.

У 9 районах області звели й реконструювали 11 водогонів – забезпечили питною водою 20 тисяч людей.

Реконструювали 3 будинки під соціальне житло – у Васильківці, Покровському та Петропавлівці. Ключі від квартир отримали 54 родини.

Для найменших мешканців області створили 1,5 тис додаткових місць у дитсадках. Капітально відремонтували 13 дошкільних закладів. Розпочали будівництво ще чотирьох нових дитячих закладів – у Підгородному, Обухівці, Іларіоновому, Кам'янському. Кожен розрахований на 115 малюків.

По всій Дніпропетровщині відремонтували 25 шкіл. Оновили й Петриківську школу – в ній відкрили першу в Україні ресурсну кімнату для розвитку особливих дітей. Тепер в області вже 18 таких спеціалізованих класів і 51 медіатека. Наприкінці 2017-го запрацював і перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр – на базі Солонянської опорної школи. Нині там понад 80 вихованців.

Приводили до ладу і лікарні. За рік відремонтували 11 медзакладів. Реконструювали дитячу обласну поліклініку, педіатрію лікарні ім. Руднєва. Заклади області отримали сучасне медобладнання – ангіографи, томографи, апарати штучної вентиляції легенів.

"Усі ремонти шкіл, лікарень, дитсадків проводять із використанням енергозберігаючих технологій. Нові об'єкти соціальної інфраструктури від самого початку проектують максимально енергоефективними", – додали стопкорівці.

Область поступово переходить на альтернативні джерела опалення. У 2017-му на тверде паливо перевели близько 30 котелень в дитсадках, школах та медзакладах.

У 9 районах області розчищали та зариблювали річки, ліквідовували підтоплення. Загалом реалізували більше 20 екологічних проектів.

Особлива увага – проектам для АТОвців та молоді. Для адаптації бійців у мирному житті організовували освітні курси, реабілітацію та оздоровлення – реалізували близько 30 проектів. Для старшокласників розпочали патріотичні екскурсії "Шляхами героїв" – їх вже відвідали майже 6 тисяч школярів. Загалом втілили близько 20 молодіжних проектів.

"Попереду ще багато роботи. У планах – сотні проектів, які обов'язково реалізуємо, – підкреслив Валентин Резніченко. – Цьогоріч на розвиток регіону виділили в 1,5 рази більше коштів – 2,2 млрд грн. А це – нові дороги, дитсадки, школи, лікарні, чисті річки та комфорт мешканців області".

"По закінченню звіту були поставлені запитання, одне з яких – розчистка річок. Валентин Резніченко наголосив, що такі роботи заплановані й 2018 рік, також додав, що є проблема з розчистками річок у м. Марганець, але посадовець переконаний, що ці питання будуть вирішені й річка буде розчищена відповідно до норм. Також чиновник наголосив, що проблема в тому, що Марганецький ГЗК скидає шлаки Марганця в ці річки, тому вони й замулились.

Дуже багато питань пролунало стосовно відповідності якості зроблених робіт. Але голова ОДА пояснив, що відповідальність за якість покладається на підрядників", – розповів представник Громадської ради при Дніпропетровській ОДА від ГО "Стоп корупції" Роман Лук'яненко.

Коментарі