Львівські депутати заборонили публічне використання творів російською мовою

Львівські депутати дали добро на відмову від "російськомовного культурного продукту". Це означає, що в області більше не можна публічно відтворювати твори російською мовою.

Новину передає "Преса України".

18 вересня депутати Львівської обласної ради більшістю проголосували за введення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в області. Йдеться про культурний продукт у будь-яких формах.

"Встановити мораторій ... до моменту припинення окупації території України", – йдеться у заяві.

Як відомо, 57 львівських депутатів віддали голос "за", в той час як проти виступили 43 депутати. За словами парламентаріїв, які підтримали мораторій, такий крок здійснений для уникнення ескалації напруженості в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

"А також для захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора", – зазначили вони.

Крім того, представники Львівської обласної ради пропонують іншим областям перейняти їхню практику. Депутати також пропонують ВРУ заборонити публічне відтворення аудіовізуальних творів російською мовою.

Нагадаємо, з 2017 року в Україні почали діяти нові вимоги до телебачення та радіомовлення. Так, частка програм українською мовою має становити не менше 55%.

Коментарі