Луценко пообіцяв ліквідувати корупцію в Україні за три роки

Системні рішення допоможуть закрити доступ до системної корупції. Так, станом на 2018 рік, хабарів та відкатів в Україні стало набагато менше. Через три роки корупція буде подолана. Про це розповів генеральний прокурор України Юрій Луценко. 

Новину передає "Преса України".

Луценко розповів, що нововведення, які уже функціонують в податковій системі, допомогли зменшити корупцію в десятки разів. Так, продовжуючи системно вирішувати проблему, результати будуть дуже позитивними.

"Щорічні збитки від корупції у газовому секторі економіки складали щонайменше 2,5 мільярди доларів США. Такі суми щороку крали через подвійну ціну на газ – маленьку для населення, велику для промисловості. Відповідно, потрібну ціну відправляли своїм підприємствам і збирали «кеш». Сьогодні цієї схеми немає", – сказав Луценко.

Додав, що неабиякий плюс в подоланні корупції зіграла програма державних закупівель ProZorro. Саме вона, зі слів генпрокурора, дозволила підвищити прозорість закупівель за рахунок надання публічного доступу до даних та забезпечила зростання ефективності закупівель завдяки розвитку конкуренції між торговельними майданчиками.

"На черзі три наступні кроки державного одужання: знищення корумпованих схем на митниці, боротьба з корупцією при отриманні дозволів на видобуток тих чи інших надр та в секторі економіки через приватизацію державних підприємств. Тільки через системні рішення ми зможемо закрити доступ до системної корупції", – резюмував Юрій Луценко.

Коментарі